Facebook postaví datacentrum v blízkosti Severního polárního kruhu | E15.cz

Facebook postaví datacentrum v blízkosti Severního polárního kruhu

Facebook postaví datacentrum v blízkosti Severního polárního kruhu
Facebook
• 
ZDROJ: forman

Karel Javůrek
Živě.cz

Nízká spotřeba a efektivní chlazení, to jsou trendy v nejmodernějších datových centrech. Využít přírodního chlazení se chystá i Facebook, který byl měl brzy začít stavět nové obří datacentrum ve městě Luleå (Švédsko). Město se nachází v blízkosti přibližně 100 kilometrů od Severního polárního kruhu, takže o nízké teploty rozhodně nebude nouze. Dle tvrzení se i v létě teploty nedostávají nad 25 stupňů celsia.

Nové datové centrum by mělo zabírat přibližně 83 tisíc čtverečních metrů, předpokládaná cena se pohybuje kolem hodnoty 760 milionů dolarů. Facebook by tak měl být v budoucnu v Evropě rychlejší, především z hlediska odezvy.

„Facebook má více uživatelů mimo Spojené státy, takže bylo na čase expandovat i do Evropy.“ Řekl Toms Furlong, který má tento projekt na starost. Datacentrum bude sloužit i jako záložní pro případ výpadku systémů ve Spojených státech a bude dokončeno v průběhu roku 2014. S případným výpadkem elektřiny by si mělo poradit 14 dieslových generátorů s celkovým výkonem 40 MW pro každou ze tří částí datacentra. Celková spotřeba tak činí 120 MW, přičemž elektřina by měla být dodávána pouze z vodních elektráren.

Facebook postaví datacentrum v blízkosti Severního polárního kruhuFacebook postaví datacentrum v blízkosti Severního polárního kruhuAutor:
Plánované datacentrum u Severního pólu

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!