Facebookem se šíří podvodné stránky. Slibují dárky za „lajk“ | E15.cz

Facebookem se šíří podvodné stránky. Slibují dárky za „lajk“

Facebookem se šíří podvodné stránky. Slibují dárky za „lajk“
Facebook, like
• 
ZDROJ: Facebook

Michal Maliarov

Na Facebooku se začínají objevovat podvodné fanouškovské stránky, které za obyčejný „lajk“ slibují drahou výpočetní techniku, a to zcela zadarmo. Stačí stránku označit, že se vám líbí, případně něco napsat, a už můžete být zařazeni do slosování o hodnotné dárky. Jak ale tvrdí Wafflesatnoon, jde o jasnou kachnu.

První stránka, která se objevila před pár dny, slibovala návštěvníkům značková sluchátka Dr. Dre Beats, jejichž oficiální těsnění na krabicích bylo odstraněno, což mělo být důvodem toho, že se produkty rozdávají zadarmo. Facebook brzy kontaktoval tiskový mluvčí společnosti Beats Electronics a potvrdil podvod, načež byla stránka odstraněna.

iPadiPadAutor: Repro Živě.cz
Na stránce nechyběla fotografie otevřené krabice s iPadem

Hned na to se ale objevila další stránka, lákající pro změnu na výrobky společnosti Apple. Stačilo sdílet a lajkovat, a návštěvník měl šanci vyhrát iPad Mini. Stránka dosáhla více jak 47 tisíc lajků, Facebook však odstranil už i ji.

Podobné podvody nejsou na sociální síti ničím novým. Množství lidí sbírá lajky na podvodné a stránky, které poté „čistí“ a prodává jiným.

Zdroj: Živě.cz

Autor: Michal Maliarov
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!