Filmoví policisté kouří a flirtují

Policisté natočili film o tom, jak by se neměli chovat.

Mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec je hlavním autorem a hercem dvacetiminutového filmu, který názorně ukazuje, jak by se policisté měli nebo neměli chovat. Scénky poukazují na spaní ve službě, braní úplatků, flirtování s řidičkami, žoviální nebo hrubé chování. Video je především pro nováčky u policie.

Jaké jsou reakce na film? Volá mi spousta policistů z celé republiky, i lidé z policejní akademie, kteří chtějí, abych film s výkladem představil. Policii se líbí. Vyhráli jsme s ním Cenu nejlepší praxe v kraji, v celostátním kole jsme byli druzí. A na internetu se do nás lidé také navážejí.

Proč se do vás navážejí? Jak bývá zvykem, spekulují o inteligenci policistů, také se zabývají tím, kolik film stál a jestli nemá policie nic užitečnějšího na práci.

Kolik film stál a jak vznikal? Já i všichni policisté, kteří jsme ve filmu hráli nebo se na něm jinak podíleli, jsme natáčení zvládli za dva dny. Kameru jsme také použili policejní. Celé to stálo několik set korun.

Bavilo vás hrát? Ano, i proto, že jsme chtěli, aby to nebyla nuda ani pro lidi, kteří se budou na film dívat.

Proč jste nenajali profesionální herce? Po zkušenostech z minulých projektů jsme usoudili, že levnější i věrohodnější bude, když to zahrajeme sami. Jsou určité stereotypy, které zná jen policista. Třeba by s nikým nejednal v místnosti s čepicí na hlavě. Je dost nepohodlná.