Fotbalisté musí na jarní body dál čekat

Fotbalisté FK Mladá Boleslav v prvním poločase víkendového utkání proti Bohemians 1905 neproměnili řadu šancí a ve druhém dějství dvakrát inkasovali.

Fotbalisté Mladé Boleslavi po dvou domácích porážkách s Kladnem (0:1) a Spartou (1:2) hráli v neděli na pražském Strahově proti Bohemians 1905, ale své konto v tabulce ani tentokrát nenavýšili. „Prohráli jsme zbytečně,“ řekl trenér FK Mladá Boleslav Karel Stanner. Poprvé letos měl k dispozici Adriana Rolka, jenž ve dvou předchozích zápasech nehrál kvůli disciplinárnímu trestu z podzimu.
V prvním poločase mužstvo na hřišti působilo svěžím dojmem. Šance střídala šanci, ale v koncovce byli Středočeši marní. Dvakrát během úvodního dějství neuspěl osmnáctiletý Ondřej Zahustel a několik příležitostí neproměnil také Alexandre Mendy, který znovu dostal důvěru v útoku vedle Marka Kuliče. A druhá půle? To už byla jen křeč, která odstartovala penaltou ve 47. minutě. Adrian Rolko se nechal předběhnout útočníkem Milanem Škodou, v pokutovém území jej svalil na zem a Jiří Kaufman posunul Klokany do vedení. „Penalta ovlivnila další průběh utkání,“ podotkl trenér Karel Stanner.
V závěru jeho tým inkasoval druhý gól z kopačky Jana Štohanzla a Boleslavští musejí na jarní body dál jen čekat. „Je na hráčích, aby se z nepovedeného vstupu do jara oklepali,“ dodal boleslavský kouč. Čtvrtý pokus na získání bodů měli ve středu v Olomouci. Utkání skončilo po uzávěrce.