Fotbalisté na dovolené trénují | E15.cz

Fotbalisté na dovolené trénují

Fotbalový klub má naději, že se jeho svízelná situace vyřeší. Město údajně opět zvažuje převedení stadionu.

Na stadionu Františka Kloze je zdánlivý klid. Někteří hráči dobrovolně trénují, jiní si shánějí angažmá, další si užívají dovolenou.

„Vedení klubu řeklo, ať si vybereme dovolenou. S klukama z Kladenska jsme se dohodli, že budeme chodit dál trénovat. Zatím se nás schází zhruba dvanáct,“ říká útočník Tomáš Klinka, který dojíždí z Prahy.

Chystají nové smlouvy

Donedávna se navíc trénovali i na „pradlenky“. Po trénincích si domů vozili dresy a prádlo na vyprání. Někdo to zvládal sám, jiným praly přítelkyně či manželky.

„Jsem rád, že už to mohu zase nechat vyprat na stadionu. Dvakrát týdně máme k dispozici klubovou prádelnu. Doma na mě koukali divně, když jsem se věčně motal kolem pračky,“ řekl s úsměvem Klinka.

Patří mezi fotbalisty SK Kladno, kteří mají platnou smlouvu. Klub se chystá je do konce letošního roku ukončit a vystavit nové.

„Na předváděné výkony ve druhé lize jsou některé smlouvy nastavené příliš vysoko,“ uvedl tento týden šéf klubu Eduard Novák.

Tomu v pokladně stále chybí peníze na výplaty hráčů. „Jednáme s městem o dotacích na příští rok,“ řekl Novák.

Za klub s městem jedná předseda představenstva Josef Drahota. V úterý 23. listopadu se sešel s radním pro sport Otakarem Černým.

„Dozvěděl jsem se, že nám nemohou nic slíbit. Vše se prý bude odvíjet od rozpočtu na příští rok. Pan Černý přesto naznačil, že radnice o převodu stadionu na město opět uvažuje,“ řekl Drahota.
O dotacích pro sport bude jednat prosincové zasedání zastupitelstva.

Bez dluhů a Pavlíka

Fotbalisté trénují pod dohledem kondičního kouče. Hlavní trenér Miroslav Beránek se jim momentálně nevěnuje. „Nebudu vám říkat, zda jednám s někým o novém angažmá. V SK mám stále platnou smlouvu,“ uvedl Beránek.

SK Kladno jedná s prvoligovou Plzní o přestupu gólmana Romana Pavlíka. Ten při hostování Plzni pomohl k prvnímu místu v Gambrinus lize. Cena k jednání je 1,5 milionu korun.

„Snad Kladno za mě nepožaduje moc peněz. Přeci jen už nejsem nejmladší,“ míní čtyřiatřicetiletý Pavlík.
V dresu SK by se již neměli objevit Petr Wojnar, Radek Coufal a Štěpán Kučera.

Do poloviny prosince musí mít klub o své nejbližší budoucnosti jasno. Jaro ve druhé lize podle Drahoty určitě dohraje. „Za vedení SK odpřísáhnu, že už si nepůjčíme od nikoho ani korunu a dluhy splatíme,“ řekl Drahota.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!