Fotograf Sedmičky vystavuje snímky z divadelních prken | E15.cz

Fotograf Sedmičky vystavuje snímky z divadelních prken

Nezapomenutelný úsměv falešného Otíka z filmu Vesničko má středisková, Hradečáky převlečené do kostýmů nebo známé zpěváky, kteří ve městě koncertovali. To je zlomek snímků, které svým objektivem zachytil fotograf Sedmičky Josef Böhm. K vidění jsou do konce ledna v Městské knihovně v Jindřichově Hrad

Jindřichův Hradec | Nezapomenutelný úsměv falešného Otíka z filmu Vesničko má středisková, Hradečáky převlečené do kostýmů nebo známé zpěváky, kteří ve městě koncertovali. To je zlomek snímků, které svým objektivem zachytil fotograf Sedmičky Josef Böhm. K vidění jsou do konce ledna v Městské knihovně v Jindřichově Hradci.

„Vybral jsem fotky z posledních dvou let. Jsou na nich hlavně moji přátelé výtvarníci, divadelníci a hudebníci,“ říká Böhm. Kromě nich uvidí lidé známé tváře, jako je Lucie Bílá, Václav Neckář nebo skupina Tři sestry. „Fotit amatéry je pro mě snazší. Většinu z nich znám, a tak jsou přirození a pustí si mě víc k tělu. Velké hvězdy mají požadavky, které musím respektovat. Například nepoužívat při vystoupení blesk,“ vysvětluje.

Návštěvníci si díky výstavě připomenou představení opery i činohry na hradeckém zámku, noční prohlídky s bílou paní a také představení ochotníků z Divadelní společnosti Jablonský. „Na jedné fotce je i herec a moderátor Vašek Staněk. Je to moje pocta člověku, který pro hradeckou kulturu hodně udělal,“ dodává Böhm.

Focení se věnuje více než třicet let. Stále se ale považuje za amatéra. Snímky pořizuje hlavně pro radost svoji a přátel.

Výstava v knihovně má dvě části, jednu instaloval autor v prvním patře vedle hudebního oddělení, další v suterénu. Přístupná je v otevírací době a vstup je volný.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!