Fotografie Jana Saudka v České Lípě | e15.cz

Fotografie Jana Saudka v České Lípě

Galerie V kopci, Česká Lípa

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výstava je k vidění v Galerii V kopci do konce května.

Galerie V kopci v České Lípě, v Mariánské ulici 204, zve na jedinečnou výstavu fotografii Jana Saudka. Vernisáž se odehrála za účasti autora 16. dubna a účastnil se jí také další významný český fotograf (významný svojí zvláštní technikou - fotografie na plátně) Vladimír Brunton. Ten jako jeden z mála mohl fotografovat Jana Saudka a u příležitosti jeho výstavy mu slavnostně předal obraz.
Výstava potrvá do 31. května. Galerie je otevřena ve všední den od 9 do 17 hodin, mimo polední přestávky a v sobotu od 9 do 12 hodin.
Jan Saudek patří mezi nejvýznamnější české fotografy a je legendou ve svém oboru jak u nás tak v zahraničí. Začátkem devadesátých let získal francouzský umělecký titul „rytíř umění a literatury“.
Svoje významnější výstavy uskutečňuje s prve v Americe a posléze i Česku. Poté se na několik let v Česku odmlčuje a vystavuje pouze v zahraničí. Námětem fotografii Jana Saudka jsou mladé dívky, dospělé krásné ženy ale i obtloustlé starší dámy. Dílo mistra Jana Saudka je kontroverzní a provokativní. Za jeho fotografiemi je vidět preciznost, řada sdělení a srdce, které do fotografie dává.

Autor: Galerie V kopci, Česká Lípa

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video