GALERIE: Tříčlenná rodina na třinácti metrech čtverečních? Nic nemožného, tvrdí francouzští architekti | E15.cz

GALERIE: Tříčlenná rodina na třinácti metrech čtverečních? Nic nemožného, tvrdí francouzští architekti

Clara Zangová - Reflex.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Takzvaný „tiny housing“ je hnutí, které se soustředí na rozvoj minimalistického bydlení s důrazem na úsporu prostoru i věcí potřebných k žití. Francouzské studio Baluchon myšlenku dohnalo k dokonalosti a vytvořilo miniaturní dům pro tříčlennou rodinu.

Takový průměrný malý domeček by měl mít rozlohu mezi 9 a 37 čtverečními metry. Mnoho takových domků je na čtyřech kolech, což snad ještě zdůrazňuje onen prvek svobody. Některé ale stojí na pevných základech. Většina stoupenců tohoto hnutí volí život na omezeném prostoru z důvodu hrozícího přelidnění planety, z finančních důvodů, ale i proto, že velký dům zkrátka spotřebuje spoustu času.

Propagátoři hnutí upozorňují na to, že lidé stráví podstatnou část života tím, že se snaží vydělat na mnohem větší dům, než ve skutečnosti potřebují. Zbytek života pak stráví splácením hypotéky. A pracují dál a dál, jen aby naplnili svůj domov spoustou věcí, které nepotřebují. Toto by měl koncept Tiny housingu alespoň eliminovat.

Dům, který najdete ve fotogalerii, vytvořilo francouzské studio Baluchon. Jmenuje se Tiny House Valhalla a na 13 čtverečních metrech skrývá dvě ložnice, obývací pokoj, kuchyň, pracovnu a koupelnu se záchodem. Obývací pokoj i jedna ložnice se nachází ve zdvižených prostorech. Pod obývacím pokojem se nachází dětský pokoj, ale pokud není obsazený, lze prostor využít jako úložný. Oba pokoje se od zbytku domu dají oddělit závěsem. Tiny House Valhalla obývá tříčlenná rodina.

Více článků z domova i ze světa najdete na REFLEX.CZ

 

 

 

Autor: Clara Zangová - Reflex.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.