Google se stal virtuálním operátorem. Začíná ve Španělsku | E15.cz

Google se stal virtuálním operátorem. Začíná ve Španělsku

Google se stal virtuálním operátorem. Začíná ve Španělsku
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Robert Scoble,Flickr, Creative Commons
Podle informací magazínu 9to5Google se Google ve Španělsku stal virtuálním operátorem. Nemá tedy vlastní síťovou infrastrukturu, pouze si pronajímá komunikační kanály od tamní Telefóniky a Vodafonu.

Spolupráce s dvojicí partnerů dává Googlu unikátní možnosti. Stačí jednoduchá aplikace a telefon se může rozhodnout, jestli bude právě teď volat a datovat přes síť toho či onoho operátora – to podle ceny či dostupné technologie a tedy výsledné rychlosti datového přenosu.

Pro Google z takového dvojího partnerství plynou další výhody – uveďme si zjednodušený příklad. Telefónice a Vodafonu zaplatí po jednom standardním datovém tarifu, ale ve své virtuální síti jím podělí třeba deset uživatelů se slabým datovým provozem.

Google se stal virtuálním operátoremGoogle se stal virtuálním operátoremAutor:
Virtuální operátor Google

SIM karty zatím mají pouze zaměstnanci španělského Googlu, ale dá se předpokládat, že jde pouze o Googlem tolik oblíbenou beta verzi a služby se časem dostanou mezi lidi. Google údajně jedná s partnery v dalších evropských zemích a nejvyšším cílem nemůže být nic jiného, než útok na domácí trh USA.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!