Google vyfoukl Applu startup Wavii, který umí shrnovat obsah zpráv | E15.cz

Google vyfoukl Applu startup Wavii, který umí shrnovat obsah zpráv

Evropské sídlo Googlu v Dublinu
Evropské sídlo Googlu v Dublinu
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Internetová společnost Google koupila mladou firmu Wavii, která vyvinula technologii pro krátké shrnování obsahů zpráv založenou na chápání přirozeného jazyka. Cenu transakce Google nesdělil, podle zdrojů agentury Reuters se pohybuje kolem 30 milionů dolarů (593 milionů korun). O koupi Wavii vyjádřila nedávno zájem společnost Apple. Ta by chtěla zahrnout technologii chápání jazyka do své aplikace Siri pro hlasovou aktivaci přístrojů.

Wavii nyní svou vlastní aplikaci pro sumarizaci zpráv uzavírá, tato technologie však nalezne využití v různých produktech Googlu, řekl šéf Wavii Adrian Aoun. Google podle agentury AP odmítl své plány s Wavii konkretizovat.

Konkurentem Wavii v sumarizaci zpráv je firma Summly, kterou před několika týdny koupila jiná internetová společnost Yahoo. Oblast, jíž se obě firmy zabývají, mají pro Google a Yahoo velký význam, protože obě společnosti provozují vysoce navštěvované zpravodajské stránky.

Wavii Autor: Wavii

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.