Hanácké značení | E15.cz

Hanácké značení

pH (pravé Hanák) Tónek Melhoba

Developeři a realitke bele dlóho smotni. Baráke se neprodávale a kdež ož něco střelele, moc na tym netrhle.

Okázalo se totiž, že ledi só vebiravi a že ož nekópi kde jakó chalópko z papundekla. Ledi totiž chcó s chalópkó nebo aji barákem nějakó předanó hodnoto. Něco jako značko.

Tož to znamená, že každé barák, keré má nějaké životopis, nějakó historijo se prodá dráž. A historija ve zkratce, to je domovni znameni. Zavolale jednoho heraldika, abe vemeslel pro každé prodávané barák znak. A protože to bel profik každym cólem, zahlóbal se tento chlápek do historickéch pramenu a vemeslel znameni jako „O Vežranyho báchoro“ pro dům bévalyho nomenklaturniho kádra, nebo „O Černéch peněz“ pro barák jednoho óřado. Bohužel, majiteli se s tim nedokázale srovnat, stejně jako ledi domova duchodcu, keré měl zdobit znak „Dům u holéch prdelé“.

Takže se vehodilo spósta peněz za prd. Vemeslele teda levněši varianto. Nakópile spreje, rozdale je puberťakum a nechale je našpléchat jejich varianto domovnich znameni. Belo to rechly. Přes noc měl každé drohé barák svojo značko. A každé drohé barák vepadal, jako kdebe tam prodávale auta značke Renault. A to se nelébilo zase konkurenci.

Tož se všecka sláva se znakama odvolala. Jenom v Baumaxu mužete kópit plastovy znameni „Dum o zlaté hvězde“ , „O Prázdné zlaté makovice“ a podobny roztomily kyče.Tož kdo se má za hvězdo a nechce si to nechat pro sebe, má šanco! A kdo má kromě prázdné makovice aji prázdny kapce, mosi holt počkat až na povánočni vyprodej.

tonek.melhoba@seznam.cz

Autor: pH (pravé Hanák) Tónek Melhoba
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!