Házená: někdy pláčou hráčky i trenér

Karvinské házenkářky věří, že postoupí do první ligy. Využívají přitom služeb trenéra Jaroslava Hudečka.

Házenkářky Sokolu Karviná jsou momentálně s bilancí dvou výher a tří porážek na pátém místě druhé ligy. V posledním utkání Karviná prohrála na domácí palubovce s Veselím 20:24.
„Docela jsme si věřily, ale je vidět, že v naší soutěži může porazit každý každého,“ sdělila jedna z nejzkušenějších karvinských hráček Olga Klosová (na snímku dole uprostřed). Ta za pět odehraných utkání nastřílela devětačtyřicet branek a vede tabulku střelkyň. „Klidně bych ty góly vyměnila za nějaké body navíc do tabulky,“ poznamenala Klosová.

Holky - méně přihrávek

Karvinou trénuje ostřílený matador Jaroslav Hudeček, který má velké úspěchy s chlapeckými týmy, ale rovněž veliké zkušenosti v mužské házené. Vždyť Karvinou před dvěma lety dovedl až k mistrovskému titulu.
„K holkám jsem přišel letos a musím říct, že je to docela rozdíl trénovat holky a kluky. S kluky můžeme dělat různé kombinace na šest sedm přihrávek, ale u holek vždy hrozí, že u třetí přihrávky míč upustí,“ směje se Hudeček. Karvinský kouč musí na svůj tým působit i psychologicky. „Dokážu na holky i zakřičet, bez toho to nejde, ale vždy vím, kdy skončit,“ uvedl Hudeček. V Sokolu hrají dívky a ženy, které až na malé výjimky pocházejí z Karviné. „V tom vidím naši sílu. Holky drží při sobě. Po trénincích nebo po zápasech si zajdou na pizzu a rozebírají věci kolem házené. Doslova pro házenou žijí,“ řekl Hudeček. A zkušený trenér všechny radosti a neúspěchy prožívá s nimi. „Když se nám povede porazit nějakého silného soupeře, holky si v šatně popláčou a já kolikrát s nimi,“ prozradil.

Nová trenérka?

Hudeček má ale v plánu, že příští sezonu od týmu odejde. Jeho pozici by tak mohla zaujmout Olga Klosová. „Vím, že pan Hudeček chce příští rok u nás skončit, a popravdě, trénovat bych jednou chtěla, ale příští rok bych ještě chtěla hrát. A trénování a hraní nejde skloubit dohromady,“ míní Klosová.