Hokejový klub věří, že pravda je na jeho straně

Spor o oprávněnost startu některých hokejistů, který otřásá českým hokejem, se řešil na tiskové konferenci BK Mladá Boleslav.

Vedení středočeského klubu je přesvědčeno o oprávněnosti startu hokejistů Tomáše Divíška a Jiřího Marušáka. „Hráči mají platně zaregistrovanou smlouvu v Mladé Boleslavi,“ řekl finanční ředitel Michal Koliáš.

„Podle našeho názoru hráči nastupují oprávněně. Nesouhlasíme s tím, že by neměli platné dokumenty,“ uvedl generální manažer Cyril Suk.

Vedle Mladé Boleslavi, které by se hrozící kontumace dotkly nejvíce, řeší stejný problém i Plzeň a Kladno. Bruslařský klubu plánuje s Plzní společný postup: „Z televize jste mohli vidět, že jsme se v této problematice s Plzní spojili,“ odpověděl novinářům Suk.

Finanční ředitel Michal Koliáš se věnoval ve svém proslovu právě smlouvám. Předčítal ukázky z herního řádu a vytáhl také smlouvy dvou řešených boleslavských hráčů. „Podle herního řádu mohou startovat jen hráči se zaregistrovanou smlouvou, a já jsem nyní schopen ukázat hráčskou smlouvu Tomáše Divíška a Jiřího Marušáka,“ řekl, s dokumenty v ruce.

„Na konci je podpis hráče klubu a dodatek, který je podepsaný od 14. září, tedy ještě před startem extraligy. Tito hráči mají platně zaregistrovanou smlouvu v Mladé Boleslavi a jsou jejími hráči,“ podotkl Koliáš.

„Dnes ráno jsme požádali ředitele soutěže o desetidenní lhůtu, ve které podáme vedení soutěže oficiální vyjádření. Nevím, co bychom měli předložit jiného, než naše platné doklady a smlouvy,“ dodal Koliáš.

Sportovní manažer Milan Hnilička na celý problém pohlíží z úhlu diváka. „Nechci věřit tomu, že ke kontumaci dojde. Snad nebude razítko důležitější než výkony na ledě. Takový odpočet by byl znehodnocení celé soutěže,“ vyjádřil se někdejší hokejový brankář Hnilička a nezapomněl zmínit, že za svou bohatou hokejovou kariéru se s ničím podobným nesetkal.

Rozhodnutí vedení soutěže by mělo padnout nejpozději v pátek 5. listopadu. Pokud se bude kontumovat, přijde Boleslav o dvacet dva bodů, přičemž by jí zůstaly jen dva za úterní výhru ze Zlína. To by znamenalo propad na poslední místo v tabulce.

Další informace přinese týdeník Sedmička ve své tištěné podobě 11. listopadu.