In-line bruslaři už mají svůj oddíl | E15.cz

In-line bruslaři už mají svůj oddíl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na Sletišti či asfaltových cestách ve městě bruslí stovky malých dětí. Od dubna je mohou rodiče nově přihlásit do in-line oddílu.

Sportovní a kondiční klub Kladno (SKK) má všeobecné sportovní zaměření, není tedy pouze bruslařským klubem. „Trénujeme děti od šesti do dvanácti let a od dubna jsme založili i zvláštní in-line skupinu,“ říká trenérka Šárka Pinďáková.
Dítě by mělo začít s bruslením optimálně v šesti letech a za předpokladu, že zvládá koordinaci pohybu s náčiním na nohou. Důležité je nic zbytečně neuspěchat, netlačit na dítě s přehnanými cíly a neznechutit mu bruslení či sport jako takový hned na začátku.

O prázdninách je volno

Pokud dítě brusle nemá, může si je na zkoušku půjčit na Sletišti. „Rozhodnou-li se rodiče dítěti brusle koupit, měli by se vyhnout levným modelům. Nejlevnější brusle jsou spíše hračkou. Bota musí být pohodlná, pevná, aby podržela kotníky a kolečka gumová, ne plastová,“ říká Pinďáková.
Děti v klubu SKK trénují dvakrát týdně hodinu celý rok, s výjimkou letních prázdnin, kdy mají volno. „Bruslení mám jako doplněk k atletice,“ chválí si organizované in-line bruslení dvanáctiletá Helena Pinďáková. „Mně se to takhle líbí. Jezdím s klubem po všech závodech,“ doplnil kamarádku stejně starý Aleš Ceplecha.

Důležité jsou chrániče a helmy

Než dítě vstoupí do klubu, mělo by mít s sebou potvrzení od dětského lékaře, že může sportovat. Pokud chce závodit, musí přinést souhlas od sportovního lékaře. „Jízda na kolečkových bruslích je vhodný sport pro všechny děti, snad s výjimkou dětí s krvácivými onemocněními kvůli vyššímu riziku úrazů. Určitě by kromě chráničů mě-ly nosit helmu. Bez ohledu na to, zdali jedou jen krátký úsek na bezpečném místě,“ uvá- dí primář dětského oddělení kladenské nemocnice Petr Lyer. In-line klub má letos nabi- tý závodní kalendář. „Zúčastníme se celkem šestnácti závodů NESTLE Life in-line a O2 CUP na různých místech v Česku. Z toho dva budou na Sletišti a jeden u obchodní- ho domu Oáza,“ dodává Pinďáková.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video