Japonský hotel jde proti technologickému proudu. Zaměřil na knihomoly | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Japonský hotel jde proti technologickému proudu. Zaměřil na knihomoly

ČTK

Hotel v Japonsku se rozhodl vzepřít současnému trendu digitálních knih a zaměřil se na hosty, kteří dávají přednost odpočinku s tradiční, papírovou knihou.

Hotel Book and Bed Tokyo je variací na známé japonské kapslové hotely, ve kterých jsou lidé ubytováni v jednoduchých miniaturních buňkách. Book and Bed Tokyo nabízí hostům pryčnu o velikosti skříně zasazenou v řadě polic s knihami.

Z japonských věznic se stává útočiště pro seniory. Ti jsou tam spokojení a na svobodu nechtějí

Stěny, strop a většina vybavení "literárního hotelu" jsou plné knih, celkem jich tu je kolem 3200 v různých jazycích. Společenská místnost slouží také denním návštěvníkům, kteří mohou přijít a podělit se o své čtenářské zkušenosti.

Konec zmatených turistů? Japonské technologicky vyspělé toalety dostanou stejné piktogramy

Hotel má 60 pokojů ve tvaru kostky, které jsou vybavené matrací a lampou pro čtení. V závislosti na pokoji se denní sazby pohybují od 3800 do 4800 jenů (850 až 1070 Kč). Denní návštěvníci si mohou pohovět v polstrovaných koutcích s polštáři za cenu 500 jenů (110 Kč) za hodinu.

Poslední japonští samurajové, ještě než upadli v nemilost císaře

Generální ředitel Book and Bed Kei Asai tvrdí, že chtěl nabídnout něco nad rámec tradičních kapslových hotelů. "Důvod, proč jsem přišel s tímto konceptem, byl ten, že jsem chtěl zůstat u toho typu hotelu, kde můžu usnout a zároveň si užít něco zábavného," říká.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!