Je těžkopádná, zní při hledání miss | E15.cz

Je těžkopádná, zní při hledání miss

Jsou dlouhonohé, dlouhovlasé a stojí o obdiv. V Ostravě soupeřily krásky, které chtějí být novou českou miss.

Modelky i obyčejné holky. Vysokoškolačky i holky z učňáku. Realistky i naivky. Tmavé i blondýny. Na ostravském základním konkurzu České miss 2011 se sešla pestrá společnost. Sedmdesát holek, které v neděli dopoledne přišly do ostravského hotelu Mamaison Imperial, čeká tříkolové síto. Vědí, že jen pár z nich postoupí do pražského semifinále.
„Bude to pět deset holek,“ tipuje moderátor castingu Václav Beznoska. „V prvním kole se hodnotí především charisma, šarm. Ve druhém už více fyzická krása, holky ukazují, jak vypadají v plavkách. Ty, které postoupí do třetího kola, čeká předvádění ve večerních šatech a rozhovor s porotou. Před kamerou,“ líčí Beznoska.
Ředitelku soutěže Michaelu Maláčovou baví, když je dívka hezká zvenčí i uvnitř. „Když je pozitivní a komunikativní. Když ví, co chce a proč tady je. Když je přirozená a zajímavá,“ vysvětluje šéfka soutěže, čeho si všímá především.
A už zve první pětici holek v plavkách, aby se šly ukázat. „Narovnat se, nadechnout, nikdo vám neublíží,“ uklidňuje Maláčová slečny v bikinách.
V první várce, kterou čeká plavková promenáda, jsou i dvě Ostravanky. Obě přiznávají, že projít se po mole před dvanáctičlennou porotou není jen tak. „Na dnešek jsem toho moc nenaspala. Myslela jsem, že trému mít nebudu, ale pořád jsem se budila,“ přiznává dvacetiletá vysokoškolačka z Poruby Elizabeth Drobotová.
A není sama. „Jsem nervózní, klepou se mi nohy, i když se všichni tváří mile,“ líčí dojmy z malého sálu, kde jde o všechno, Miroslava Dunová z Výškovic.
Dvaadvacetiletá studentka vyšší odborné školy sociální se přihlásila sama. „Dlouho jsem se na to chystala a pořád se necítila. Ale tentokrát jsem si řekla, že musím, dokud ještě splňuju věk. Litovala bych, kdybych to nezkusila,“ říká pohledná tmavovláska.
Přihlásit se letos mohly dívky narozené mezi 1. listopadem 1987 a 1. únorem 1993. U výšky či obvodu hrudi, pasu a boků tak jednoznačné pravidlo neplatí. „Dívka nemusí mít 90-60-90, ale musí být milá, přirozená a mít v sobě energii,“ říká jedna z porotkyň, úřadující česká miss Jitka Válková.
Ona i ostatní ale vědí, že jde o soutěž krásy. A podle toho to taky vypadá, když se za dívkami zavřou dveře. „Jednička byla hezká, ale moc těžkopádná,“ hodnotí ředitelka Michaela Maláčová. „Já bych byla pro čtyřku. Možná trojku. Souhlasíte?“ ptá se zbytku poroty. Jsou v ní její kolegové z agentury, stejně jako zástupci sponzorů. „Radíme se spolu, ale rozhodnutí rádi nechávají na mně,“ říká Maláčová.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!