KHL by měla začít v úterý 13. září, kluby nechtějí nechat Lokomotiv padnout | E15.cz

KHL by měla začít v úterý 13. září, kluby nechtějí nechat Lokomotiv padnout

Vedení Kontinentální hokejové ligy odložilo na neurčito start soutěže kvůli středeční letecké tragédii v Jaroslavli, při které zahynul prakticky celý tým Lokomotivu. Dohodli se na tom ředitel Rady KHL Vjačeslav Fetisov, šéf soutěže Alexandr Medveděv a představitel hráčské asociace Andrej Kovalenko. Informace o začátku šampionátu budou zveřejněny v nejbližší době. Uvedly to oficiální stránky KHL.
Vedení Kontinentální hokejové ligy odložilo na neurčito start soutěže kvůli středeční letecké tragédii v Jaroslavli, při které zahynul prakticky celý tým Lokomotivu. Dohodli se na tom ředitel Rady KHL Vjačeslav Fetisov, šéf soutěže Alexandr Medveděv a představitel hráčské asociace Andrej Kovalenko. Informace o začátku šampionátu budou zveřejněny v nejbližší době. Uvedly to oficiální stránky KHL.
• 
ZDROJ: khl

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nový ročník Kontinentální hokejové ligy (KHL) by měl začít až v úterý 13. září. Start soutěže byl odložen kvůli středeční letecké tragédii v Jaroslavli, při které zahynul prakticky celý tým Lokomotivu. Kluby, které KHL hrají, chtějí Lokomotiv zachránit a nabízejí klubu své hráče.

Ředitel Rady KHL Vjačeslav Fetisov, šéf soutěže Alexandr Medveděv a představitel hráčské asociace Andrej Kovalenko se nejprve dohodli, že bude začátek KHL odložen, později Medveděv uvedl, že by se mělo začít hrát v úterý.

Po neštěstí, při kterém přišli o život i čeští reprezentanti Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček, byl ve středu ukončen ještě v průběhu první třetiny úvodní duel o Otevírací pohár mezi Ufou a Atlantem Mytišci. Na dnešek byla v plánu tři utkání - Omsku s Novosibirskem, Chanty Mansijsku s Jekatěrinburgem a CSKA Moskva s Magnitogorskem.

Původně se měl hrát také duel Jaroslavle na ledě Dinama Minsk, místo toho se bude v tamní hokejové aréně konat smuteční ceremoniál.

„Začátek soutěže bude s největší pravděpodobností v úterý 13. září,“ citovala Medveděva tisková služba Atlantu Mytišči. Zápasy plánované na 8. až 11. září byly zrušeny a uskuteční se v přestávkách soutěže. Utkání naplánovaná na pondělí 12. září budou přeložena na úterý.

Kluby nabízejí Lokomotivu své hráče

Vedení ligy musí také vyřešit otázku, co bude v soutěži s Lokomotivem. Ostatní kluby stojí o to, aby Jaroslavl v lize pokračovala, a nabízejí své hráče. „Všechny kluby bez výjimky sdělily vedení ligy, že chtějí udělat vše pro to, aby Lokomotiv zachránily. Jsou připravené nabídnout Jaroslavli své nejlepší hráče,“ řekl ruským médiím Medveděv.

Generální manažer Omsku Anatolij Bardin považuje za žádoucí, aby Jaroslavl hrála dále v KHL. „Je potřeba pokračovat a věnovat to památce hráčů Lokomotivu. Kdybychom zápasy zrušili, ukázali bychom svou slabost. Slibuji, že Avangard splní všechna nařízení ligy, i kdyby byla velmi přísná. Jsme připravení se vzdát dvou nebo tří hráčů základního kádru. Lokomotiv je povinen na památku zesnulých pokračovat,“ řekl Sport-Expressu Bardin.

Podobně se vyjádřil i generální manažer Spartaku Moskva Andrej Jakovenko, který potvrdil, že klub je také připravený Lokomotivu pomoct a uvolnit hráče. „I když o tom ještě nikdo jednat nezačal, čekáme, že vedení ligy brzy rozhodne. Jen se musí určit kolik hráčů a jejich posty,“ citoval Jakovenka web gazeta.ru.

Podle agentury RIA Novosti začal s vedením KHL o budoucnosti klubu již jednat i gubernátor oblasti Sergej Vachrukov a podle dostupných informací je prioritou všech pokračování klubu v soutěžii.

Existují údajně dvě možnosti, jak situaci vyřešit. Vytvořit tým z juniorských hráčů, nebo z hokejistů jiných klubů KHL, které by je do Jaroslavle uvolnily, plus pěti vlastních juniorů.

Podle zdroje ruské agentury se již klubu nabídlo 30 hokejistů, kteří v současnosti působí jinde a kteří jsou ochotni hrát za Jaroslavl. Jedná se o odchovance a hráče, kteří v Lokomotivu v minulosti působili. Podle slov Medveděva bude mít nový trenér Jaroslavle k dispozici seznam až 45 hráčů, ze kterých bude mít možnost sestavit nový tým. „Jaroslavlský klub bude resuscitován,“ uvedl Medveděv.

Předseda správní rady KHL Vjačeslav Fetisov v televizi Rusko 24 řekl, že by si přál, aby se novým trenérem Jaroslavle stal Petr Vorobjov, současný kouč juniorky Lokomotivu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video