Kiefer Sutherland dokázal překročit stín svého slavného otce | E15.cz

Kiefer Sutherland dokázal překročit stín svého slavného otce

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Herec Kiefer Sutherland je synem filmové legendy Donalda Sutherlanda. Ze stínu svého slavného otce ale dokázal úspěšně vystoupit a nyní je hvězdou Hollywoodu. V poslední době mu vynesla největší popularitu role Jacka Bauera v akčním seriálu 24 hodin.

Kiefer Sutherland se narodil v Londýně, poté jeho rodina žila v Kalifornii a nakonec se usadil v Kanadě. Svůj filmový debut si odbyl malou roličkou po boku svého otce a tehdy začínajícího Matthewa Brodericka ve filmu Návrat Maxe Dugana (1983).

Asi největší popularitu mu přinesla role ve velkorozpočtovém westernu Mladé pušky z roku 1988. Pro jeho umělecký i osobní život byl rovněž klíčový film Smrt miluje přesnost (1987), ve kterém skvěle zahrál psychopatického vraha. Při natáčení se sblížil s herečkou Camelií Kathovou, kterou si nakonec vzal a se kterou mají dceru. V roce 2011 debutoval ve hře To bývala doba mistrů amerického dramatika Jasona Millera na Broadwayi.

Sutherland, který má svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, si vyzkoušel i režii a je vášnivým kytaristou. Tento milovník klasické literatury má doma desítky kytar. Na otázku, jak žije, před lety odpověděl: "Zcela normálně, s 50 kytarami. Rád jezdím na koni. Jednou za týden hraji lední hokej - jsem přece Kanaďan, a rád čtu hry od (Williama) Shakespeara a (Antona Pavloviče) Čechova - od těchto géniů se člověk stále může lecčemu přiučit."

Kiefer se vydal úspěšně v otcových stopách nejen v herecké branži. Také on proslul večírky, problémy s alkoholem a zákonem a zálibou v ženách. V roce 1991 se s ním například rozešla tři dny před oznámeným sňatkem herečka Julia Robertsová, se kterou se seznámil při natáčení filmu Hráči se smrtí. Robertsová Sutherlanda obvinila ze vztahu s go-go tanečnicí, což Sutherland popřel.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.