„Kikina“ se zklidnil po svatbě

V posledních zápasech byl největší oporou královodvorských fotbalistů záložník Jan Kyklhorn.

Letošní nástup „Cábelíků“ do sezony české fotbalové ligy se zrovna dvakrát nevydařil. A mužstvo se trápí nadále. Při domácích utkáních jsou fotbalisté Králova Dvora rádi za každý bod a venku bodují jenom výjimečně.
V neděli vyhořelo mužstvo doma s celkem Ovčár a prohrálo 2:3. Tím pádem kleslo se čtrnácti body až na čtrnácté místo v tabulce.
K nejlepším hráčům na hřišti už poněkolikáté v řadě patřil Jan Kyklhorn, který bývá jedním z mála skórujících „Cábelíků“ za poslední dobu. Co je potřeba udělat v rozehrané sezoně, je podle něj jasné. Vrátit mužstvu vítěznou bilanci v domácích utkáních, pobavit diváky a ze zápasů na hřišti soupeřů urvat aspoň nějaký ten bod.

Všeho moc škodí

Pohoda v šatně je tradičně perfektní. Když ale prosákne v nepravou chvíli i na hřiště, nemusí to být pro herní projev úplně nejlepší.
„V poslední době se nám stalo, že nám kvůli nedostatečné koncentraci unikl začátek obou poločasů a pokaždé jsme inkasovali. V tomto směru bychom určitě měli něco zlepšit,“ tvrdí zkušený tahoun z Plzně, kterého v týmu přezdívají „Kikina“.
Za poslední dobu nejužitečnější „Cábelík“ absolvuje skoro denně téměř hodinovou cestu na tréninky nebo na zápasy. Jinak pracuje jako zaměstnanec německé strojírenské firmy. Svou pravou vytíženost uvedl na pravou míru tím, že když se chce, stíhat se dá skoro všechno.
„Záleží na tom, jak to má kdo v hlavě srovnané,“ říká přemýšlivý hráč a dodává, že začal uvažovat trochu jinak, než když mu bylo dvacet let, hlavně po svatbě. Zatímco dříve se fotbalem hlavně bavil, dnes už ho bere zodpovědněji. „Času na aktivní fotbal mi už moc nezbývá a musím si ho užívat. Musím se o sebe postarat a přemýšlet taky trochu více dopředu. Na fotbal ale nedám nikdy dopustit,“ říká Kyklhorn.

Fotbal hrou

Volného času Janu Kyklhornovi prý příliš nezbývá. Ale i tak si najde čas a prostor pro stmelení kolektivu. Sem tam si prý dopřeje i pár piv se spoluhráči, obzvlášť po vítězném zápase. „Každý si přeci zaslouží nějaký ten odpočinek,“ říká „Kikina“. Za ideální regenerační jednotku považuje kromě posezení s přáteli především chvíle strávené doma s manželkou.