Komárkův fond získal podíl ve společnosti sázející na rozšířenou realitu | E15.cz

Komárkův fond získal podíl ve společnosti sázející na rozšířenou realitu

Vizualizace technologie společnosti Bio-Nexus
Vizualizace technologie společnosti Bio-Nexus
• 
ZDROJ: Bio-Nexus

paj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fond Springtide Ventures ze skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka ulovil první izraelskou společnost do svého portfolia zaměřeného na rizikový kapitál. Získal pětinový podíl ve firmě Bio-Nexus, která se zaměřuje na pomoc pracovníkům v sektorech, kde každá chyba může ohrozit lidské životy.

„Společnost Bio-Nexus je pro nás zajímavá jak svými dosavadními výsledky, tak obrovským potenciálem globálního růstu. Fond získal ve společnosti pětinový podíl,“ vysvětlil Marek Jablonský, výkonný ředitel Springtide Ventures. Šéf fondu v dubnu oznámil, že v průběhu příštích dvou až tří let bude investovat do 15 až 20 technologických startupů ve střední Evropě a Izraeli.

Společnost Bio-Nexus vyvíjí technologie, které s pomocí takzvané rozšířené reality pomáhají v práci zdravotníkům a kontrolorům v průmyslu a letectví. Těm se promítají dodatečné informace na speciální obrazovku před okem a zároveň sami posílají data do kontrolních center.

„Naší vizí je zachraňovat životy, omezovat lidské chyby a vytvářet bezpečné prostředí. Díky tomu, že naše řešení umožňuje takticky i strategicky řídit procesy v reálném čase, jeho využití přináší významné zefektivnění činností a také nezanedbatelné finanční úspory,“ uvedl Ztiki Fuchs, generální ředitel společnosti Bio-Nexus.

Zákazníky společnosti jsou například americké námořnictvo, NATO, společnost Quantas, Singapore Airlines, Virgin AU, China Air, VISY Group nebo Bellevue Hospital v New Yorku. Společnost Bio-Nexus disponuje přibližně 50 různými patenty, které jsou registrovány ve Spojených státech a dalších 28 zemích.

KKCG je mezinárodní investiční skupina, působí v deseti zemích světa kde má více než 2500 zaměstnanců a její aktiva činí téměř 1,6 miliardy eur. Drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společnostech, zaměřuje se hlavně na oblast těžby ropy a zemního plynu, loterijní průmysl, cestovní ruch a investice do nových technologií.

Autor: paj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video