Krvavá sobota v Zábřehu: tři pobodaní | e15.cz

Krvavá sobota v Zábřehu: tři pobodaní

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Klidná ostravská čtvrť Zábřeh má za sebou krvavý sobotní podvečer. Mladík s nožem tam pobodal tři děti.

Zhrzená láska, alkohol a nůž v kapse, to je podle všeho kombinace, na niž doplatili tři malí kluci z Ostravy-Zábřehu. Jednoho po druhém pobodal na ulici Patrice Lumumby a v okolí šestnáctiletý mladík. „Byl opilý, ale ne až tak moc. Začalo to tady v baráku, kam šel za holkou, která se s ním rozešla. Chtěl se jí asi pomstít. Jenže ona se před ním schovala. A odnesli to tři cizí kluci,“ vypráví Nikola, jedna z dívek, které často chodí s partou na lanové hřiště u vysokého paneláku.
Ona sama prý měla z útočníka strach už dřív. „Byl psycho. Pořád u sebe nosil nůž. Všichni věděli, že je nebezpečný. Bral steroidy, aby měl svaly, vypadal nejmíň o deset let starší,“ popisuje dívka.
Právě na hřišti útočník napadl nejmladšího z chlapců. Bylo mu teprve devět a byl na tom ze všech tří zraněných nejhůř. Dostal rány nožem do krku, rukou, břicha, pánve. „Měl velmi těžká zranění,“ popsal mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Chlapec bojoval v nemocnici o život, museli jej operovat, až několik hodin po útoku se jeho stav stabilizoval. Dalším dvěma napadeným bylo třináct a čtrnáct let a podle vyprávění svědků ani oni útok nožem nečekali. „Podle všeho prostě šli a schytali něco, za co nemohli. Člověk si piplá děcka a pak přijde někdo a udělá tohle. Hrůza,“ soucítí s rodiči napadených kluků jeden z místních štamgastů v nonstopu Avion Josef Rajča. Právě tam hledal jeden z pobodaných kluků pomoc. „Jsme z toho dost nešťastní, teď to všichni budou spojovat s námi, šéfové jsou naštvaní,“ říká servírka.
Před věžákem, kde všechno začalo, mezitím jedna ze zdejších žen vytírá krvavé stopy na dlažbě, které po útoku zbyly. Jsou i na zdi v chodbě. „Napadené kluky znám, všecky. Chodí do školy, kde učím,“ říká nešťastně.
Ani Michal Kašperlík, který bydlí u herny Avion, nerozumí tomu, co se to v klidné ostravské čtvrti stalo. „Je to masakr. Neumím si představit, co bych dělal, kdyby mi někdo pobodal syna,“ ukazuje na malé dítě v kočárku, s nímž si vyšel na nedělní procházku.
V nedalekém výčepu, kterému se říká Čistírna, drží parta chlapů pietu. Zranění kluci jsou děti jejich kamarádů. „Umíte si představit, že by vám někdo pobodal dítě? Držíme tady za ně smutek,“ vysvětlují sklesle, proč tráví nedělní poledne v lokále. Policie mladistvého útočníka obvinila z pokusu o vraždu. Soud mu za něj může vyměřit i pět až deset let za mřížemi.

Jak byste útočníka, který pobodal v Zábřehu tři chlapce, potrestali?

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video