Čtyři slunce vidělo nejvíc lidí, tržbám ale vládne Železná lady | E15.cz

Čtyři slunce vidělo nejvíc lidí, tržbám ale vládne Železná lady

Remíza. Železné lady se dařilo v multiplexech, Slámovi
zase v menších kinech s nižšími cenami vstupenek
Remíza. Železné lady se dařilo v multiplexech, Slámovi zase v menších kinech s nižšími cenami vstupenek
• 
ZDROJ: bioscop

sul

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nepříliš častý úkaz, tedy remízu, nabízí aktuální žebříček víkendové návštěvnosti českých kin. Zatímco nejvíce diváků, konkrétně více než 16 100, zhlédlo premiérově uváděnou novinku Bohdana Slámy Čtyři slunce, tržby dle údajů Unie filmových distributorů (UFD) měla nejvyšší netradiční biografie Margaret Thatcherové Železná lady. Dle pravidel UFD tak britský snímek obhájil prvenství z předchozího týdne.

Sláma se nakonec nevyšplhal ani na druhou příčku, protože jej v tržbách přeskočila také výpravná fantasy John Carter: Mezi dvěma světy, jež je adaptací proslulého románu Edgara Rice Burroughse. Té k solidnímu komerčnímu zisku 2,281 milionu korun dopomohlo vyšší vstupné z trojrozměrných projekcí. Naopak rozdíl mezi tržbami Železné lady a Slámovými Čtyřmi slunci je dán tím, že Železná lady je vysílána především v multiplexech, zatímco Čtyři slunce také v menších samostatných kinech, které mají nižší průměrnou cenu vstupenky.

Autor: sul

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.