Filmová Emmanuelle Sylvia Kristelová zemřela na rakovinu | E15.cz

Filmová Emmanuelle Sylvia Kristelová zemřela na rakovinu

Herečka Silvia Kristelová pózuje fotografům během filmového festivalu v Cannes v roce 1977
Herečka Silvia Kristelová pózuje fotografům během filmového festivalu v Cannes v roce 1977
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Představitelka titulní role erotického filmu Emmanuelle, nizozemská Herečka Sylvia Kristelová zemřela na rakovinu. Bylo jí 60 let. Kristelová byla letos hospitalizována poté, co byla v červenci nalezena ve svém bytě v Amsterodamu v bezvědomí po mozkové mrtvici.

„Zemřela v noci ve spánku,“ řekla agentuře AFP Marieke Verharenová z agentury Features Creative Management, která herečku zastupovala.

Podle serveru francouzského deníku Libération bojovala Kristelová od roku 2002 s rakovinou plic a krku, později se údajně objevily metastázy v játrech.

Sylvia Kristelová v roce 2000 Autor: Profimedia.cz
Sylvia Kristelová v roce 2000

Úspěšný snímek Emmanuelle z roku 1974 se dočkal tří pokračování. Filmy Emmanuelle 2 z roku 1975, Goodbye Emmanuelle natočený o dva roky později a závěrečný Emmanuelle 4 z roku 1984 se dočkaly celosvětového věhlasu. Po revoluci se dostaly i na české televizní obrazovky.

Kristelová účinkovala i v dalších rolích, věhlas erotické série ale už nepřekonala. V roce 2006 vydala svou biografii, v níž popsala své problémy s alkoholem a drogami.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.