Hobit a Pán prstenů vycházejí v elektronické podobě | E15.cz

Hobit a Pán prstenů vycházejí v elektronické podobě

Bible fantasy literatury - Hobit a třídílný epos Pán prstenů - vychází v elektronické podobě.
Bible fantasy literatury - Hobit a třídílný epos Pán prstenů - vychází v elektronické podobě.
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bible fantasy literatury - Hobit a třídílný epos Pán prstenů - vychází v elektronické podobě. V den 120. výročí narození spisovatele a filologa J.R.R. Tolkiena ho vydává nakladatelství Argo. Informovala o tom Zdenka Křikavová z nakladatelství, které spolu s fanoušky chystá i stylové narozeninové oslavy.

V Česku i po světě se Tolkien proslavil svou knižní epopejí o světě hobitů, skřítků a čarodějů už před desetiletími. K dalšímu rozšíření mezi čtenáře přispěla populární filmová trilogie Společenstvo Prstenu, Dvě věže a Návrat krále z let 2001 až 2003.

„Jenom v Argu se jeho (Tolkienových) knih prodaly v celkovém součtu desetitisíce,“ uvedla Křikavová. Argo v současnosti vydává také další dotisk úspěšného komiksu Hobit podle Tolkienovy předlohy. Na závěr roku připravuje v Česku dosud nevydanou Legendu o Sigurdovi a Gudrún.

Fanoušci Tolkienova díla připravují u příležitosti spisovatelova narození přednášky, semináře i hudební vystoupení. Každoroční setkání nazvané TolkienCon se uskuteční 13. až 15. ledna v Základní škole Grafická v Praze.

„Těšit se můžete na hobití vesnické drama Bulva a Kšandička jsou mrtví, hudební pásmo Rohirové - jak je znáte i neznáte nebo třeba úvod do etologie vlků, vrrků a jejich příbuzných ve fantasy,“ uvedla Křikavová. Více informací na www.tolkiencon.cz.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video