Motoristická akce Legendy chystá další ročník. Tématem bude italský design | E15.cz

Motoristická akce Legendy chystá další ročník. Tématem bude italský design

red

Vstoupit do diskuze
0

Legendy 2017 se představí veřejnosti ve svém čtvrtém ročníku ve dnech 10.- 11. června 2017 opětv areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích. Hlavním tématem pro další ročník této motoristické slavnosti je „Italský design – známé i neznámé automobily a motocykly“. Ani v novém ročníku však nebudou tradičně chybět legendární produkční i závodní historické vozy a stejně tak horké novinky automobilového světa pro rok 2017!

Termín konání největší motoristické slavnosti v České republice byl zveřejněn o uplynulém víkendu na prezentačním stánku organizátorů akce Legendy v rámci Czech Truck Prix v Mostě. Hosty výstavní expozice Legendy byli mimo jiné závodní jezdci Petr Fulín a Jan Černý, kteří se letošního ročníku motoristické slavnosti v Praze – Bohnicích aktivně zúčastnili.

Motoristická slavnost Legendy 2017 bude v příštím roce zaměřena na automobilový design a právě italští návrháři věhlasných jmen patří v tomto oboru ve svých studiích automobilů i motocyklů ke světové špičce. Aktivní příprava tohoto nového tématu pro Legendy 2017 již začala.

„V tuto chvíli mohu potvrdit, že jsme v kontaktu se všemi významnými italskými designérskými studii a naše případná spolupráce se nyní řeší v oblasti obsahu prezentace a cenových jednáních. Italský design je v motorismu samostatnou a velmi významnou kapitolou a já věřím, že přivezeme příští rok do Prahy skutečné designérské skvosty,“ potvrdil v rámci mostecké prezentace Lubor Kos, ředitel akce.

V plánu dalšího ročníku akce Legendy je také vyšší podíl exponátů, které budou edukativní a zážitkovou formou ukazovat mnohaletý vývoj některých součástí automobilu. Organizátor soutěže zvažuje rovněž zavedení tzv. taxi-jízd, tedy nabídnutí možnosti placené jízdy v roli spolujezdce u vybraných závodních vozů na speciální rychlostní zkoušce. Zlepšením projde také sekce off road a trial.

Kos: Chceme pracovat na kvalitě

„Naším cílem již není zvyšovat počet exponátů. Chceme se stále držet naší původní filozofie ´Tisíc snů na jednom místě´, ale spíše pracovat dále na zvýšení kvality celkového prožitku pro ty navštěvníky, kteří se v červnu příštího roku přijdou opět na Legendy podívat,“ říká Lubor Kos a dodává: „Legendy jsou mimo jiné také o osobnostech a my samozřejmě pracujeme na tom, abychom zase pozvali některou legendární postavu světového motorsportu. Ale čtvrtý ročník nám také dává vyjímečnou příležitost pozvat do Prahy i špičkového automobilového designéra a o to se určitě chceme pokusit.“

Organizátoři akce Legendy 2017 průběžně osloví také všechny významné české závodní týmy z oblasti motorsportu s nabídkou k aktivní účasti na této slavnosti, což by dále zvedlo kvalitativní úroveň této tradičně divácky atraktivní akce.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.