Pátý ročník hudebního festivalu Aerodrome se vydařil. „Obsazení má evropskou úroveň,“ říká Rattaj | e15.cz

Pátý ročník hudebního festivalu Aerodrome se vydařil. „Obsazení má evropskou úroveň,“ říká Rattaj

lie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Britská metalová kapela Bullet for My Valentine, americké pop-rockové trio PVRIS nebo zpěvačka Lana Del Reyová. Jen výběr z celkem tří desítek účinkujících, kteří se představili na pátém ročníku festivalu Aerodrome. Ten se letos koná na letišti v Panenském Týnci. Pořadatelé letos operovali s rozpočtem více než sto milionů korun, což je přibližně trojnásobek loňské částky - stali se tak rekordmany mezi tuzemskými hudebními festivaly. Deník E15 je mediálním partnerem akce.

"Obsazení má evropskou úroveň. Koupili jsme všechny kapely a interprety, co byli na trhu. Za stejný obsah dáte v Německu ještě o třicet procent více. Takže myslím, že poměr ceny a obsahu je super," říká Igor Rattaj, který festival připravoval.

Festival hodnotili účinkující i diváci pozitivně, pochvalovali si především pozitivní náladu akce i její moderní střih. Festival také pomohl místním podnikatelům, z akce těží zejména provozovatelé obchodů a restaurací. Žádné protesty obyvatel proti festivalu radnice nezaznamenala.

"Vše je na letišti, takže by neměl být problém ani s hlukem," uvedl starosta městyse Jiří Čížek. “Během příprav akce se všechny drobné problémy vyřešily. Dostatek je parkovacích míst i prostoru pro stanování, dostatečné by mělo být zásobování vodou i možnost provést na místě základní hygienu," dodal. Na akci dohlíželi celníci, policisté ve spolupráci s pořadateli.

Jednou z hlavních hvězd festivalu Aerodrome byla americká zpěvačka Lana Del Reyová. Ta do svého programu zařadila zejména písně z úspěšného alba Born To Die z roku 2012 s hity Blue Jeans, National Anthem a Summertime Sadness a skladby z loňské nahrávky Lust for Life. Aktuální skladby 13 Beaches a Cherry její celkově páté desky zazněly na úvod koncertu včetně citace anglické lidové písně Scarborough Fair.

Autor: lie

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video