Legendární Black Sabbath se v roce 2016 vrátí do Prahy | E15.cz

Legendární Black Sabbath se v roce 2016 vrátí do Prahy

Britská skupina Black Sabbath
Britská skupina Black Sabbath
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britská skupina Black Sabbath navštíví v rámci svého posledního koncertního turné Českou republiku. Vystoupí 30. června 2016 v pražské 02 Areně. Oznámil to Petr Novák z agentury Live Nation. Do Česka se tak její členové podle něj vrátí po třech letech od svého posledního vyprodaného koncertu.

„Začalo to před téměř pěti desítkami let zahřměním, vzdáleným vyzváněním a poté monstrózním riffem, který otřásl zemí. Šlo o nejtěžší rockový zvuk všech dob. V té chvíli se narodil heavy metal, stvořený mladou, sotva plnoletou kapelou z anglického Birminghamu,“ uvedl Novák.

Vstupenky v cenách od 1390 do 2190 korun jsou v síti www.ticketportal.cz ke koupi od 1. října pro členy klubu, oficiální předprodej bude zahájen 5. října v 10:00 hodin.

Podle Nováka tak členové největší metalové kapely všech dob Ozzy Osbourne, Tony Iommi a Geezer Butler uzavřou poslední kapitolu v posledním díle neuvěřitelného příběhu Black Sabbath. Rozlučková koncertní šňůra začne 20. ledna ve městě Omaha, největším městě amerického státu Nebraska. V první části turné vystoupí celkem v 17 severoamerických městech, pak sedmkrát v Austrálii a Novém Zélandu.

„Evropské turné na rozloučenou nazvané „The End“ začíná 1. června 2016. Očekává se, že svou dosud nejúžasnější produkcí překoná všechny předešlé koncertní série. Až tohle turné definitivně skončí, bude to znamenat opravdový konec jedné z nejlegendárnějších kapel v rockenrollové historii,“ uvedl Novák.

Evropské turné bude zahájeno v Budapešti, členové kapely navštíví postupně Berlín, Veronu, Zurich, budou koncertovat v Belgii, Norsku, Dánsku a do Čech přijedou z Vídně. V červenci zavítají do Krakova, Rigy, Helsinek, Stockholmu a Moskvy.

Z původní legendární sestavy - Ozzy Osbourne (zpěv), Tony Iommi (kytara), Terrance „Geezer“ Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí) - bude podle vyjádření skupiny chybět jen Ward. Skupina zaujala už svým prvním albem s názvem Black Sabbath z roku 1970 a hned následujícím albem Paranoid se dostala na výsluní světové rockové scény. Je držitelkou prestižní hudební ceny Grammy a svými hity jako je Iron Man či War Pigs se zařadila k zakladatelům heavy metalu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video