Lidé uvítají opeřence | e15.cz

Lidé uvítají opeřence

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V neděli bude znít lesem ptačí zpěv

Litvínov / Tradiční procházka jarní přírodou, která na mnoha místech České Republiky má už desetiletou tradici, na Litvínovsku chybí. Tuto neděli mohou přivítat ptactvo poprvé i Litvínované. „Duchovním krédem vítání ptačího zpěvu je pozdravení ptáků, kteří se k nám vrátili ze svých zimovišť,“ říká o této tradici pořadatel prvního vítání ptactva v Litvínově Michal Porteš.

Dvě trasy na výběr

Lidé si mohou vybrat, zda projdou kratší či delší trasu. „Budeme pozorovat a poslouchat ptáky a povídat si o jejich životě,“ láká zájemce Porteš. K vidění bude i ukázka odchytu ptactva a kroužkování, a tak si lidé prohlédnou některé ptáky zblízka.

Vítání ptačího zpěvu je vhodné pro jakékoliv věkové skupiny, pro rodiny s dětmi, školy. „Především je určeno těm, kteří se chtějí blíže seznámit s touto zajímavou skupinou živočichů. Sraz bude ráno v půl osmé na začátku Tesařovky u závory,“ doplňuje informace pořadatel.

Počet účastníků není omezen. „Ale pro lepší přehled prosíme, aby se zájemci nahlásili na mailovou adresu portes.michal@gmail.com. Samozřejmě lze přijít i bez nahlášení,“ dodává Porteš.

Účastníkům radí vzít si dalekohled a méně nápadné oblečení, aby ptáky zbytečně neplašili. Exkurze skončí nejpozději v poledne, podle dohody účastníků.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video