Lidoví řezbáři tvoří kvůli sobě | E15.cz

Lidoví řezbáři tvoří kvůli sobě

Petra Sasínová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Neškolení řezbáři z Podbeskydí se představují v Muzeu Beskyd.

Muzeum Beskyd je dějištěm tradičního Beskydského trienále neprofesionálních řezbářů z podbeskydských krajin z Česka, Polska a Slovenska. Výstava spojená se soutěží začala ve čtvrtek plenérem autorů. Návštěvníci se jim mohli dívat pod ruce. Při práci se dřevem viděli například Tomáše Cidlíka ze Sviadnova, Zdeňka Matyáše z Valašských Klobouků či Kamila Kopřivu ze Staré Vsi nad Ondřejnicí.
„Neprofesionální řezbáři tráví v dílně svůj volný čas a snaží se přenést své schopnosti a dovednosti do práce se dřevem. Pohání je touha dokázat, že s ním umějí pracovat a dokážou vytvořit zajímavé dílo,“ vysvětluje kouzlo řezbářství Václav Michalička, který doprovodil výstavu textem. Důležité podle něho je, že autoři dokazují především sami sobě své schopnosti. „Podstatné je, že alespoň v počátcích nejsou závislí na kritice odborníků ani poptávce. Často tvoří i přes nepřízeň rodiny, například manželek,“ říká Michalička.

Autor: Petra Sasínová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.