Lucie Hlavenková by ráda trénovala | E15.cz

Lucie Hlavenková by ráda trénovala

Jiří Podhájecký Hlučín

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fotbalistka Lucie Hlavenková si chce ještě jednou zahrát první ligu.

Fotbalistky 1.DFC Hlučín se opět pohybují na špici Moravskoslezské ligy žen a pomýšlejí na postup mezi elitu. Vydatně jim k tomu pomáhá i nejzkušenější hráčka Lucie Hlavenková.

Jste opět nejlepší střelkyně vašeho oddílu. Není vám Hlučín, co se týče fotbalu, malý?
Jsem ráda, že mi to stále střílí a že s holkama vyhráváme. I když výkony jsou zatím dost nevyrovnané. Hlučín je má srdcová záležitost a fotbal chci hrát už jen pro zábavu. Těžko se mi z něj odcházelo a jsem ráda, že jsem se mohla znovu vrátit.

Jednu dobu jste působila i ve Spartě. Jak na to vzpomínáte?
Na Spartu vzpomínám velice ráda. Splnila jsem si svůj sen! Byla to veliká fotbalová zkušenost, které teď můžu využívat v Hlučíně a tyto zkušenosti předávat dále.

Proč jste skončila ve Spartě?
Důvodů bylo samozřejmě více. Ale z větší části to bylo z rodinných důvodů. Časové vytížení bylo taky extrémní a konkurence veliká.

Měla jste někdy možnost vyzkoušet si zahraniční ligu?
Měla jsem velice zajímavou nabídku jít hrát do druholigového německého týmu. Bylo to ale v době, kdy jsem se rozhodla vrátit zpět do Ostravy za rodinou, a tak jsem nabídku odmítla.

Loni jste mohli s Hlučínem postoupit do nejvyšší soutěže, ale z finančních důvodů to nakonec nevyšlo. Mrzí vás to? Určitě to mrzí mě i ostatní holky. Naše výkony si určitě postup zasloužily, ale taky chápu vedení klubu v rozhodnutí, které učinili. Bez dostatečných finančních prostředků se první liga hrát nedá.

Kdyby se situace opakovala, zůstala byste dále v Hlučíně?
Určitě bych si ráda ještě jednou první ligu zahrála. Pokud by se tedy situace opakovala a zároveň přišla nějaká nabídka z moravského týmu, který první ligu hrát chce nebo hraje, určitě bych o ní uvažovala. Další možnost je pak ukončit hráčskou kariéru a přejít do trenérské branže, která by mě taky bavila.
Jaký je váš největší dosavadní fotbalový úspěch?
Určitě vybojování postupu s Hlučínem do první ligy. Pak je to působení ve Spartě a možnost zahrát si Ligu mistrů s velkými evropskými ženskými týmy.

Máte nějaký fotbalový vzor mezi ženami?
Fotbalové vzory mám spíše mezi chlapy, ale nejlepší fotbalistkou v Česku pro mě je určitě Pavlína Ščasná.

Čeho byste chtěla ve fotbale dosáhnout?
Ráda bych ještě jednou s Hlučínem vybojovala postup do první ligy. Ostatní sny a cíle jsem si už splnila.

Autor: Jiří Podhájecký Hlučín

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.