Microsoft propustí 7800 zaměstnanců, převážně v telefonní divizi | E15.cz

Microsoft propustí 7800 zaměstnanců, převážně v telefonní divizi

Microsoft
Microsoft
• 
ZDROJ: Jan Sedlak

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký softwarový gigant Microsoft zruší 7800 pracovních míst, většinu ve své telefonní divizi. Cílem propouštění je snížení nákladů a modernizace operací. Oznámila to společnost v dnešním prohlášení. Bližší informace hodlá firma poskytnout spolu s výsledky hospodaření 21. července.

Zpráva přichází zhruba rok poté, co Microsoft oznámil propuštění 18 tisíc zaměstnanců, tedy zhruba 14 procent celkové pracovní síly, v souvislosti se začleněním mobilní divize finské Nokie. Propouštění bylo největší v historii firmy.

Microsoft rovněž uvedl, že bude muset zaúčtovat v souvislosti s převzetím výroby mobilních telefonů Nokie odpisy hodnoty majetku ve výši zhruba 7,6 miliardy dolarů (186,2 miliardy korun). Propouštění bude firmu stát 750 až 850 milionů dolarů. Microsoft loni v dubnu zaplatil za divizi Nokie 7,3 miliardy dolarů.

Nadella: Firmu čekají těžká rozhodnutí

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella nedávno varoval, že firmu čekají těžká rozhodnutí. Skutečnost, že snižování se týká hlavně výroby telefonů však není podle Fortune překvapením. Při nedávné reorganizaci firma oznámila, že začlení výrobu telefonů do skupiny, do které budou spadat všechny přístroje a operační systém Windows, a povede ji Terry Myerson. Šéf divize telefonů Stephen Elop pak firmu opustil.

Microsoft naposledy zveřejnil údaje o počtu zaměstnanců loni v červnu, tedy před propouštěním, kdy jich měl 125 tisíc. Podle odhadů Fortune měla letos na jaře firma 118 tisíc zaměstnanců.

Microsoft se 29. července chystá uvést nový operační systém Windows 10, který jako první bude pro osobní počítače, tablety i telefony.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video