Mladá Boleslav bude mít za rok kvalitní kryté koupání | E15.cz

Mladá Boleslav bude mít za rok kvalitní kryté koupání

Lucie Zikmundová

Share on Facebook Messenger
Už příští rok na podzim se budou moci lidé v Mladé Boleslavi koupat v areálu letního koupaliště, i když budou říjnové teploty kolem pěti stupňů Celsia nebo bude pršet.

Magistrát chystá otevření kryté plovárny, která vznikne zastřešením stávajícího venkovního bazénu. Původně město chtělo postavit krytý bazén, nyní ovšem nápad změnilo. Podle tiskového pracovníka magistrátu Pavla Šubrta navrhli architekti zastřešení bazénu pomocí speciální konstrukce. „K němu se připojí nový objekt, ve kterém budou další bazény a služby krytého aquacentra,“ říká Šubrt. Magistrát by tak měl proti původním odhadům ušetřit až sto milionů korun. „Předpokládáme, že náklady na kryté akvacentrum by měly dosáhnout 150 milionů korun. Budeme se snažit, aby to bylo i méně,“ řekl primátor Raduan Nwelati. Rozpočet na rok 2010 se teprve připravuje, není jasné, zda zastřešení zaplatí město z něho. Mluvčí magistrátu Hana Koišová nevyloučila, že peníze na projekt krytého koupání bude magistrát shánět prostřednictvím dotace. Spolu s bazénem bude od podzimu do jara zastřešený také velký tobogan. V novém objektu najdou zájemci ještě bazény, šatny a welness centrum. Počítá se také s vyhříváním venkovních bazénů na začátku a konci letní sezony nebo při nočním koupání. Stavba krytého aquaparku by neměla ohrozit letní sezonu venkovního koupaliště.

Autor: Lucie Zikmundová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.