Mobilní divizi Samsungu se začalo dařit, firmě přesto klesl zisk o třetinu | E15.cz

Mobilní divizi Samsungu se začalo dařit, firmě přesto klesl zisk o třetinu

Mobilní divizi Samsungu se začalo dařit, firmě přesto klesl zisk o třetinu
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Jihokorejskému výrobci elektroniky Samsung Electronics klesl podle předběžných odhadů v prvním čtvrtletí provozní zisk o 31 procent na 5,9 bilionu wonů (136,2 miliardy korun). Výsledky však překonaly očekávání analytiků a byly nejvyšší od druhého čtvrtletí loňského roku. Příjmy se snížily o 12 procent na 47 bilionů wonů.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru zisk 5,3 bilionu wonů. Firma neposkytla žádné další podrobnosti o svém finančním výkonu. Analytici odhadují, že k lepším výsledkům přispěla vysoká poptávka po mobilních čipech a zlepšení v divizi chytrých telefonů.

Její zisk zisk vzrostl ve srovnání s předchozími dvěma čtvrtletí, kdy mobilní divizi firmy trápil pokles prodeje. Mobilní divize se na celkovém zisku skupiny podílí dvěma třetinami.

Další zlepšení zisku čekají analytici i v tomto čtvrtletí. Firma se chystá v pátek představit nejnovější verzi svého vlajkového chytrého telefonu Galaxy S6. Vysoká má zůstat i poptávka po polovodičích používaných v chytrých telefonech. Samsung je největším světovým výrobcem paměťových čipů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!