Morricone zahraje v Praze hudbu z Tarantinova filmu poprvé naživo | E15.cz

Morricone zahraje v Praze hudbu z Tarantinova filmu poprvé naživo

Ennio Morricone zahraje 15. ledna příštího roku v pražské O2 areně
Ennio Morricone zahraje 15. ledna příštího roku v pražské O2 areně
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ennio Morricone zahraje 15. ledna příštího roku v pražské O2 areně ve světové premiéře živě skladby z nového filmu režiséra Quentina Tarantina The Hateful Eight. Pražské vystoupení odstartuje Morriconeho turné 60 Years of Music World Tour. Letos šestaosmdesátiletého italského skladatele a dirigenta bude doprovázet Český národní symfonický orchestr (ČNSO).

„Na hudebním programu turné stále pracuji, ale jistě mám v plánu zahrát známé skladby z oscarových filmů, pro které jsem hudbu složil. Také plánuji zahrát část partitury z posledního Tarantinova filmu. Bude to poprvé, kdy bude hrána naživo,“ cituje pořadatel Morriconeho.

Tarantinův western bude mít premiéru letos v prosinci a hrají v něm Kurt Russell, Samuel L. Jackson a Tim Roth. Hudbu k němu Morricone natáčel v hostivařských studiích ČNSO, kde se také oba s Tarantinem v červenci osobně setkal. Americký režisér použil několik Morriconeho skladeb už ve svých dřívějších filmech Hanebný pancharti a Nespoutaný Django.

V pražské O2 areně vystoupí slavný skladatel potřetí. Předchozí dva koncerty byly zcela vyprodány.

Mezi nejznámější Morriconeho díla patří hudba k filmům Tenkrát na západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Mise, Profesionál, Bio ráj, Nejvyšší nabídka a seriály Chobotnice nebo Maléna. Nasbíral také mnoho prestižních ocenění, dvě ceny Evropské filmové akademie a několik ocenění BAFTA. Byl pětkrát nominován na Oscara. Toho dostal v roce 2007 za celoživotní dílo a předával mu ho herec Clint Eastwood, který se objevil v několika filmech s Morriconeho hudbou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video