Motys: Naše forma stoupá | E15.cz

Motys: Naše forma stoupá

Volejbalisté půjdou do play-off ze čtvrtého místa a spoléhají na útoky Radka Motyse.

Po roce se vrátil na jih Čech jako náhrada za argentinského univerzála Diega Boniniho. Nyní sezona vrcholí a českobudějovičtí extraligoví volejbalisté se budou spoléhat na přesné útoky Radka Motyse.
Už za dva týdny začne play-off, které rozhodne o tom, jestli Jihočeši přidají čtvrtý titul v řadě. „Tlak na sebe si nepřipouštím,“ tvrdí Radek Motys.

Sledujete tabulku?

Jo, koukám na ni. Nejenom mě, ale asi všechny zajímá, koho budeme mít v play-off. Ve hře je Zlín nebo Benátky. Spíše favorizuji Zlín.

Koho byste raději?

To je těžké. Se Zlínem jsme letos dvakrát prohráli a jednou vyhráli. Mají dobrý kádr. S Benátkami se nám dařilo. Ale nemůžeme si vybírat.

Právě v Benátkách jste zastavili o víkendu sérii tří porážek v řadě. Čím to, že jste v této fázi sezony začali prohrávat?

Možná, že se tam projevuje to, že trenér už všechno soustředí na play-off a dostáváme docela fyzicky zabrat. Možná je tam trochu únava, možná trochu smůla.

A podcenění?

To stoprocentně ne. Máme trochu problém s úvody do zápasů. To se nám vymstilo, ale k podcenění zápasů nedochází.

V poslední době jste prohráli právě s týmy na špici tabulky. Značí to něco?

Neřekl bych. Je ještě čas se na play-off pořádně připravit.

V minulé sezoně tady zářil Diego Bonini. Vy jste přišel jako náhrada za něj. Počítáte, že na vás bude tlak?

Ani si to tak nepřipouštím. Působil jsem tady v minulosti šest let a prostředí dobře znám. I když jsem tady byl já, uhráli jsme dva mistrovské tituly.

Cítíte před play-off formu?

(Pousměje se). Všichni bychom chtěli říct, že máme formu. Záleží zápas od zápasu, jak se soupeř připraví v obraně na protihráče. Myslím si, že celému našemu mančaftu forma stoupá. Ale je na to ještě čtrnáct dní a musíme to dopilovat.

A je ve formě také vaše pravé rameno?

Hraju s ortézou z toho důvodu, aby rameno bylo zahřáté. Jinak je v pořádku a v ničem mě neomezuje. V průběhu sezony bylo trochu přetížené, ale všichni doufáme, že už je to pryč.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.