Na Helfštýně budou tvořit Italové | E15.cz

Na Helfštýně budou tvořit Italové

Na Helfštýně se koná 21. ročník Kovářského fóra.

Týn nad Bečvou | Jak vzniká v žáru ohně krása chladného kovu uvidí návštěvníci hradu Helfštýn. Při práci budou moci několik dní sledovat významného italského uměleckého kováře Claudio Bottero se synem Massimilianem jak v hradní kovárně vytváří plastiku Dech větru. Od soboty 22. do čtvrtka 27. srpna se totiž na hradě koná jednadvacátý ročník Kovářského fóra.
„To je předehra před mezinárodním setkáním uměleckých kovářů Hefaistonem. Jsem ráda, že jsme letos získali jednoho z nejlepších evropských kovářů Claudio Bottera. Plastika, kterou bude na hradě vytvářet, pak rozšíří naše sbírky,“ řekla vedoucí správy hradu Marcela Kleckerová.
Při slavnostním zahájení Kovářského fóra v sobotu 22. srpna ve tři hodiny odpoledne se představí oba italští umělečtí kováři. „Vystoupí také historická hudba Codex z Přerova. Návštěvníci hradu mohou práci kovářů pozorovat do čtvrtka 27. srpna s výjimkou pondělí, kdy máme na hradě zavřeno,“ upřesnila Kleckerová.
Víkend 29. a 30. srpna pak bude patřit Hefaistonu. Areál hradu zaplní dvě stě padesát různých plastik uměleckých kovářů z celého světa.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.