Na Sychrově vystoupí v polovině srpna kapela Blackmore's Night | E15.cz

Na Sychrově vystoupí v polovině srpna kapela Blackmore's Night

Na Sychrově vystoupí v polovině srpna kapela Blackmore's Night
Kytarista Ritchie Blackmore
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Zámecký park na Sychrově bude letos jediným místem v zemi, kde vystoupí bývalý kytarista slavných Deep Purple Ritchie Blackmore a jeho žena a zpěvačka Candice Nightová s jejich skupinou Blackmore's Night. Koncert se uskuteční 15. srpna od 20:00, na Sychrov se kapela vrací po pěti letech.

Tehdejší koncert řadí Mikez k nejlepším, jež se v posledních letech v regionu uskutečnily. „Pamatuji nadšení diváků, pamatuji absolutní soulad podvečerní a večerní zámecké zahrady a kulis zámku s touto hudbou. Doufám, že si letos tento mimořádný zážitek zase zopakujeme,“ uvedl za pořadatele Pavel Mikez.

Blackmore's Night je anglo-americký renesanční folkrockový projekt, který ve světě získal mnohá ocenění. Ritchie Blackmore a Candice Nightová vytvořili specifický hudební žánr, složený z melodií období renesance, zvuky středověku a rytmy evropské lidové hudby. Jak v jednom rozhovoru legendární kytarista řekl, tento projekt jemu samému přináší kreativní svobodu.

„Můžeme hrát folk, rock, balady, instrumentální hudbu nebo hospodské písně. Nemohl jsem toto dělat s Deep Purple. Nyní se opět cítím svobodný,“ uvedl Blackmore.

Skupina Blackmore's Night debutovala v roce 1997 albem Shadow Of The Moon. Jejich zatím poslední album Autumn Sky bylo oceněno serverem zonemusicreporter.com jako nejlepší vokální album roku. Nejlevnější vstupenky na sychrovský koncert stojí 690 korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!