Na Sychrově vystoupí v polovině srpna kapela Blackmore's Night | E15.cz

Na Sychrově vystoupí v polovině srpna kapela Blackmore's Night

Kytarista Ritchie Blackmore
Kytarista Ritchie Blackmore
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zámecký park na Sychrově bude letos jediným místem v zemi, kde vystoupí bývalý kytarista slavných Deep Purple Ritchie Blackmore a jeho žena a zpěvačka Candice Nightová s jejich skupinou Blackmore's Night. Koncert se uskuteční 15. srpna od 20:00, na Sychrov se kapela vrací po pěti letech.

Tehdejší koncert řadí Mikez k nejlepším, jež se v posledních letech v regionu uskutečnily. „Pamatuji nadšení diváků, pamatuji absolutní soulad podvečerní a večerní zámecké zahrady a kulis zámku s touto hudbou. Doufám, že si letos tento mimořádný zážitek zase zopakujeme,“ uvedl za pořadatele Pavel Mikez.

Blackmore's Night je anglo-americký renesanční folkrockový projekt, který ve světě získal mnohá ocenění. Ritchie Blackmore a Candice Nightová vytvořili specifický hudební žánr, složený z melodií období renesance, zvuky středověku a rytmy evropské lidové hudby. Jak v jednom rozhovoru legendární kytarista řekl, tento projekt jemu samému přináší kreativní svobodu.

„Můžeme hrát folk, rock, balady, instrumentální hudbu nebo hospodské písně. Nemohl jsem toto dělat s Deep Purple. Nyní se opět cítím svobodný,“ uvedl Blackmore.

Skupina Blackmore's Night debutovala v roce 1997 albem Shadow Of The Moon. Jejich zatím poslední album Autumn Sky bylo oceněno serverem zonemusicreporter.com jako nejlepší vokální album roku. Nejlevnější vstupenky na sychrovský koncert stojí 690 korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video