Naleštit boty, oprášit oblek. Začínají plesy

Kulturní domy a hostince s velkým sálem jsou nadlouho dopředu zajednané.

Kloboukový, papučový, erotický, maškarní, teplákový, skautský, školní, obecní, sprotovní a jiné plesy začaly v půli ledna a pokračovat budou až do března. Ples Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku zahájilo vystoupení studentů, kteří se věnují společenskému tanci závodně. „Letos poprvé jsme udělali také slavnostní šerpování maturantů,“ přiblížila ředitelka gymnázia Olga Onderková.
Jeden ples za druhým je v Bašce. „Lidé u nás na plesy chodí. Měli jsme už kloboukový, teď také tradiční obecní. V sobotu byl hasičský bál a další se chystají příští týden,“ říká starostka Bašky Irena Babicová. V Bašce stačí, když lidé zaplatí vstupné a pěkně se obléknou. Na teplákový retro ples, který bude v sobotu ve Frýdlantu nad Ostravicí, by je tak nepustili. Začíná v osm hodin večer v restauraci Budoucnost.
Tradiční je také hasičský bál. Koná se v sobotu v metylovické sokolovně od sedmi hodin večer. Velkou událostí Frýdku- -Místku bude lašský bál, který pořádá 5. února v kulturním domě Frýdek Soubor lidových písní a tanců Ostravica. Lidem zahrají tři cimbálové muziky. Kromě Ostravice to bude soubor Jasénka ze Vsetína a cimbálovka Jana Pustky z Kozlovic.