NBA kvůli koronaviru připravuje kluby na zápasy bez diváků. LeBron James proti tomu protestuje | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

NBA kvůli koronaviru připravuje kluby na zápasy bez diváků. LeBron James protestuje

ČTK

Vedení basketbalové NBA vyzvalo kluby, aby se kvůli šíření nákazy koronavirem připravily na možnost hrát zápasy bez diváků. Liga o tom informovala v pátek, na což hvězda Los Angeles Lakers LeBron James zareagoval prohlášením, že on před prázdnými tribunami nastupovat nebude.

Podle zámořských médií vedení kluby požádalo, aby nachystaly seznamy minimálního počtu zaměstnanců nezbytných k odehrání zápasů pro případ, kdy by musely být stadiony kvůli bezpečnostním opatřením uzavřeny. Zároveň je vyzvala, aby se připravily na zdravotní kontroly hráčů, členů realizačního týmu i rozhodčích.

"Hrát zápasy bez fanoušků je nemožné. Když na tribunách nikdo nebude, tak já hrát nebudu. Vždyť to hraju pro lidi," řekl James po pátečním vítězství 113:103 nad Milwaukee, ke kterému přispěl 37 body. "Hraju pro lidi a pro spoluhráče. O tom je basket. Jestli přijdu na zápas a nikdo tam nebude, tak nehraju," přidal.

Liga už před v průběhu týdne rozeslala klubům seznam deseti doporučení, jak snížit riziko nakažením koronavirem, jehož nákaza odstartovala loni v prosinci v Číně. Celkem se nemocí nakazilo přes sto tisíc lidí a podlehlo jí asi 3 500 lidí. V USA už se v rámci bezpečnostních opatření odehrál bez diváků jeden zápas třetí divize NCAA v Marylandu.

Zápisník Ondřeje Součka: Sportem ku zdraví
Hvězdy NBA by se neměly zdravit plácnutím s fanoušky. Jaké akce se už kvůli viru zrušily

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!