Nejvíce fotografovaná místa světa: Praze patří jedenáctá příčka | E15.cz

Nejvíce fotografovaná místa světa: Praze patří jedenáctá příčka

Praha - ilustrační foto
Praha - ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Internetový vyhledávač Google zveřejnil mapu s vizuální prezentací nejvíce fotografovaných míst světa. Mezi neoblíbenější místa se dostala i Praha, která skončila na 11. místě.

Google vychází z dat své služby Google Maps Panoramio, která provazuje fotky uživatelů této služby s místy službách na Google Maps a Google Earth. Hitem číslo jedna je podle Googlu město New York, následuje Řím a Barcelona. V první pětce je také Paříž a Istanbul.

Google vychází z dat své služby Google Maps Panoramio, která provazuje fotky uživatelů této služby s místy službách na Google Maps a Google Earth Autor: sightsmap.com/
¨
Google vychází z dat své služby Google Maps Panoramio, která provazuje fotky uživatelů této služby s místy službách na Google Maps a Google Earth.

Detailní mapa Prahy pak ukázala, že nejvíce fotografovaným místem ve městě je orloj. Oblíbená je také socha sv. Václava na Václavském náměstí, pohled z Petřínské rozhledny, Tančící dům nebo Prašná brána s Obecním domem.

V polovině měsíce svůj seznam deseti míst, která nejvíce fotografují uživatelé této sociální sítě, zveřejnil Instagram. Na prvním místě skončilo nákupní centrum Siam Paragon v Bangkoku. Řím ani Barcelona, která patří mezi nejoblíbenější podle Googlu, se do žebříčku Instagramu nedostaly.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video