Nejvýdělečnějším nebožtíkem z celebrit je opět Jackson | E15.cz

Nejvýdělečnějším nebožtíkem z celebrit je opět Jackson

Michael Jackson
Michael Jackson
• 
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Popová hvězda Michael Jackson je letos znovu na čele žebříčku finančně nejúspěšnějších zesnulých celebrit, který sestavil časopis Forbes. Nahrávky mrtvého Jacksona, jehož loni odsunula na druhé místo herečka Elizabeth Taylorová, od loňského října vydělaly 160 milionů dolarů (tři miliardy Kč).

Druhou příčku obsadil s odstupem Elvis Presley s 55 miliony a třetí je kreslíř Charles Schulz, tvůrce komiksu Peanuts, který zemřel před 13 lety. Jacksonovým dědicům letos vydělávala hlavně show kanadské umělecké skupiny Cirque du Soleil s Jacksonovou hudbou. Nemalé příjmy plynuly i z prodeje vlastních Jacksonových nahrávek a z publikační činnosti společnosti Sony/ATV, která z poloviny Jacksonovi patřila.

Taylorová se letos propadla až na čtvrté místo s 25 miliony dolarů. Loni zvítězila s výdělkem 210 milionů, který ovšem pramenil především z aukce jejích vyhlášených šperků. Pětici nejbonitnějších nebožtíků uzavírá zpěvák Bob Marley s 18 miliony dolarů. V první desítce je i Albert Einstein, který s desetimilionovým výdělkem skončil osmý. Před ním jsou John Lennon a Marilyn Monroeová.

10 let od smrti Jacksona : Modla padla kvůli dětem na klíně a hromadám léků. Více zde >>>

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video