Nejvyšší bytový dům v Česku vyrůstá v Praze-Vysočanech | e15.cz

Nejvyšší bytový dům v Česku vyrůstá v Praze-Vysočanech

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V pražských Vysočanech vyrůstá nejvyšší bytový dům v Česku. Podnikatel Vladimír Lederer tam se společníky zahájil výstavbu budovy, která bude mít 25 pater, výška domu bude kolem 90 metrů. Celková investice do projektu s názvem Rezidence Eliška činí přibližně půl miliardy korun. V novostavbě bude 385 bytů, většina z nich bude jednopokojových s kuchyňským koutem o výměře kolem 33 čtverečních metrů.

„Důraz na malometrážní byty není žádný krizový scénář, projekt takto chystáme už roky. Cílovou skupinou jsou pro nás například mladí lidé a singles,“ poznamenal Lederer. V horních patrech ale budou i velké luxusní mezonety. Polovinu bytů v projektu dal developer na trh již loni na podzim. „Prodeje jdou velmi dobře, nyní máme prodáno kolem 50 bytů,“ uvedl Lederer. Průměrná cena u nyní prodávaných bytů činí zhruba 40 000 korun za metr čtvereční.

„Dalších přibližně 120 bytů ve spodních podlažích k prodeji nenabízíme, uvažujeme, že bychom je pronajímali,“ sdělil stavitel. Ve hře je také možnost, že by tyto jednotky mohly sloužit jako bydlení pro seniory nebo naopak pro vysokoškoláky. Zbývající luxusnější byty ve vyšších patrech dá developer do prodeje letos v létě. Výškový dům staví pro developera od loňského podzimu Metrostav, dokončení plánuje na podzim 2013. O přízeň kupujících se bude muset developer ve Vysočanech poprat s konkurencí - nedaleko se nachází bytové projekty například společností AFI Europe, BCD Group nebo Finep.

Budova ve Vysočanech bude podle dostupných údajů nejvyšším čistě bytovým domem v Česku. Developer ECM plánoval v Praze na Pankráci ještě o kousek vyšší bytovou stavbu s názvem City Epoque, firma se ale nyní nachází v úpadku a snaží se získat od věřitelů souhlas s prodejem projektu. Vůbec nejvyšší budovou v České republice má být rozestavěná AZ Tower v Brně. Z velké části kancelářská budova bude vysoká kolem 110 metrů a má mít 30 nadzemních podlaží.

Lederer je také hlavním majitelem realitní a dražební agentury Gaudí. Spolu se společníky má za sebou v hlavním městě devět středních a menších realitních projektů čítajících kolem 300 bytů. V Praze 5 nyní v lokalitě Na Farkáně a na Dívčích Hradech chystá další projekty. Kromě realitního podnikání provozuje Lederer v hlavním městě na Janáčkově nábřeží též hudební klub Jazz Dock.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery