Nesmělý komik Ben Stiller zdědil po rodičích talent a smutek | E15.cz

Nesmělý komik Ben Stiller zdědil po rodičích talent a smutek

Nesmělý komik Ben Stiller zdědil po rodičích talent a smutek
Nesmělý komik Ben Stiller zdědil po rodičích talent a smutek
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ben Stiller, nenápadný drobný chlapík s divnými vlasy a skvělými improvizačními schopnostmi, se proslavil filmem Zoolander, pološílenou komedií ze světa mužského modelingu. V českých kinech bodoval nedávno i v komedii Walter Mitty a jeho tajný život o nesmělém a věčně snícím fotoeditorovi časopisu Life. Kromě hraní také režíruje, píše a vlastní produkční společnost.

„Dělat si legraci sami ze sebe dokážou nejlíp ti, kteří jsou v nějakém ohledu outsideři. Lidi, kteří jsou si stoprocentně jisti sami sebou a vším, co dělají, jsou s humorem většinou dost na štíru,“ tvrdí Stiller, jenž má na kontě víc jak 100 filmů a televizních pořadů.

Ben Stiller v roce 1988 Autor: Profimedia.cz

Hercem chtěl prý být už jako malý kluk - pochází z rodiny známých komiků Jerryho Stillera a Anne Mearaové. Jeho otec je židovského původu a matka, původem Irka, konvertovala k židovství. Narodil se v New Yorku 30. listopadu 1965 a už na základní škole natáčel krátké filmy osmimilimetrovou kamerou.

Ben Stiller ve filmu Bolestná realita z roku 1994 Autor: Profimedia.cz

„Vyrostl jsem na filmech Billa Murrayho nebo Steva Martina a mám je rád dodnes,“ říká Stiller, který se sám před televizní kamerou objevil poprvé v deseti letech. Po střední škole krátce studoval film na Kalifornské univerzitě v Los Angeles, pak se vrátil do New Yorku a začal hrát na divadle.

Ben Stiller jako Greg Jebal v komedii Fotr je lotr Autor: Profimedia.cz

První roli mu v roce 1986 svěřil Steven Spielberg v Říši slunce. Od roku 1989 pracoval také jako herec a scenárista v zábavném pořadu Saturday Night Live televize NBC.

Mezi jeho úspěšné filmy patří Něco na té Mary je (1998), Rabín, kněz a krásná blondýna (2000) či Fotr je lotr z téhož roku. Také si založil vlastní televizní pořad The Ben Stiller Show, která se vysílala na stanicích MTV a FOX.

Tropická bouře (2008) Autor: Profimedia.cz

Ve snímku Tropická bouře z roku 2008, který také uváděla česká kina, si Stiller utahoval z praktik Hollywoodu a z válečných velkofilmů s takovým gustem, že se diváci v kinech váleli smíchy.

Režijně debutoval v roce 1994 romantickou a bezmála kultovní komedií Bolestná realita s Winonou Ryderovou v hlavní roli, následoval Cable Guy s Jimem Carreym (1996). Režíroval i Zoolandera a Zoolandera 2 a také Waltera Mittyho.

Ben Stiller v roce 2015 Autor: Profimedia.cz

S manželkou Christine Taylorovou, která je rovněž herečkou, má Stiller dvě děti. A navzdory salvám smíchu, jež vyvolává ve svých rolích, se ve skutečnosti léčil s depresemi: „Mají v naší rodině dlouholetou tradici. Přijal jsem to jako fakt a naučil jsem se s tím žít,“ komentoval tuto nemoc, ke které se veřejně přiznal.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video