Nespokojenost investorů? Šéf Twitteru skončil, nahradil ho zakladatel Dorsey | E15.cz

Nespokojenost investorů? Šéf Twitteru skončil, nahradil ho zakladatel Dorsey

Nespokojenost investorů? Šéf Twitteru skončil, nahradil ho zakladatel Dorsey
Twitter,
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Anthony Quintano via Flickr

ČTK

Generální ředitel americké internetové společnosti Twitter Dick Costolo rezignuje k 1. červenci na svou funkci. Oznámila to dnes firma v prohlášení, podle něhož se vedení ujme jeden z jejích zakladatelů Jack Dorsey. Podle amerických médií je za odchodem Costola, který u společnosti působil šest let, nespokojenost investorů. Akcie společnosti v reakci na změnu vzrostly o 7,7 procenta.

„Jsem velice vděčný za důvěru, kterou do mě rada, vedoucí tým a zaměstnanci po ta léta vkládali,“ uvedl Costolo v prohlášení. V managementu společnosti se prý chystá zůstat i po svém odchodu z jejího čela.

Dorsey, který nahradí končícího šéfa pouze dočasně, již firmu vedl od května 2007 do října 2008, to se však počet uživatelů sítě s tím dnešním nedal srovnávat.

Podle expertů se změna na vedoucí pozici slábnoucí firmy dala očekávat. „Tahle zpráva bohužel není překvapivá. Základním faktem je, že v součanosti Twitter neslouží nijak zvlášť dobře ani svým uživatelům, ani investorům,“ řekl agentuře Reuters Nate Elliott z konzultantské společnosti Forrester Research.

Hospodaření celosvětové internetové sítě Twitter se v poslední době potýkalo s problémy. V letošním prvním čtvrtletí firma prohloubila ztrátu na 162,4 milionu dolarů (3,95 miliardy korun) z loňských srovnatelných 132,4 milionu dolarů. Příjmy sice vzrostly, zaostaly však za očekáváním analytiků; firma současně snížila odhad příjmů na celý rok kvůli slabší poptávce po jejích produktech direct response, tedy vzkazech, které lze poslat přímo cíleným uživatelům.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!