Nintendo díky Pokémonům překonalo tržní hodnotu Sony | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Nintendo díky Pokémonům překonalo tržní hodnotu Sony

Nintendo díky Pokémonům překonalo tržní hodnotu Sony
Mobilní hra Pokémon GO
• 
ZDROJ: Stepan Bruner, E15

ČTK

Japonský výrobce herních konzolí a her Nintendo díky úspěchu hry Pokémon Go dnes překonal z hlediska tržní hodnoty japonského výrobce elektroniky Sony. Jen dnes si akcie Nintenda na tokijské burze připsaly více než 14 procent. Od chvíle, kdy se horečka kolem této hry rozpoutala, vzrostla cena akcií Nintenda na více než dvojnásobek.

Tržní hodnota Nintenda, která odpovídá počtu vydaných akcií vynásobených jejich aktuální cenou, dnes dosáhla 4,5 bilionu jenů (více než jeden bilion korun). Překonala tím tržní hodnotu Sony, která se pohybuje nad čtyřmi biliony jenů.

Hra Pokémon Go spočívá na principu takzvané rozšířené reality, v jejímž rámci je skutečný svět nasnímaný fotoaparátem mobilního telefonu rozšířen o virtuální prvky.

Pokémon Go je oficiálně dostupný v Česku. Kvůli šíření kolabují herní servery

Hra, za kterou stojí vývojář Niantic a firma Pokémon Company, vstoupila 6. července na trh v USA, Austrálii a na Novém Zélandu. K dispozici je zatím v 35 zemích, domácí Japonsko však mezi nimi zatím není. Podle zdrojů webu TechCrunch by tam hra měla být spuštěna ve středu.

Vývoj akcií Nintenda Graphical visualization of market data.

Z Pokémonů těží i McDonald's

Na vlně Pokémonů se ale neveze pouze Nintendo. Prudce vzhůru se dnes vydaly také akcie japonské odnože amerického restauračního řetězce McDonald's, která minulý pátek začala se svým dětským menu nabízet rovněž figurky na motivy Pokémonů.

Cena akcií japonské součásti McDonald's na začátku dnešního obchodování stoupla až o 23 procent. Den ale zakončila se ziskem pouze 5,2 procenta. V pondělí se v Japonsku neobchodovalo.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!