Nová dálnice se propadá. Špatně ji postavili | E15.cz

Nová dálnice se propadá. Špatně ji postavili

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Silničáři musejí uzavřít a znovu postavit celé úseky nové dálnice z Hradce na Prahu.

Dálnice na Prahu je stará teprve čtyři roky. Přesto ji čekají rozsáhlé opravy a uzavírky. Celé úseky nové autostrády se totiž propadají a silničáři už na mnoha místech museli snížit doporučenou rychlost na osmdesát kilometrů za hodinu.

Ředitelství silnic a dálnic vozovku reklamuje u společnosti Skanska, která ji postavila. Zatím není jasné, na čí straně je chyba.

„Vypadá to, že problém je se spodní vodou, která se tam stahuje. Kvůli tomu dochází ke zbobtnávání a změnám v podloží. Přesnou příčinu zatím neznáme, ještě probíhají zkoušky a vrty. Rozhodně to budou velké opravy a velké zásahy do vozovky. Zřejmě bude potřeba vybourat celou konstrukci vozovky a udělat ji znovu,“ řekl správce stavby úseku dálnice D11 mezi Chýští a Hradcem Králové Jan Doubrava.
Opravy část dálnice uzavřou. Řidiči se mohou připravit na omezení a svedení dopravy do jednoho směru.

„Bude se muset sáhnout do všech konstrukčních vrstev vozovky. Bude to znamenat uzavření vždy celého směru dálnice,“ potvrdil Doubrava.
Na nebezpečné zvlnění dálnice upozorňovali i dopravní policisté. Jet běžnou stotřicítkou je riskantní a na nejkritičtějších úsecích je proto rychlost omezena na osmdesát kilometrů za hodinu a varovné dopravní značky.

„Auta to houpání rozhází, zvláště když je mokro. Když se na jednom z těchto míst stala dopravní nehoda, upozornili jsme na to, že při běžné rychlosti může být dálnice v místech, kde se propadá, nebezpečná,“ uvedl vedoucí krajské dopravní policie Karel Bušta.
Příčinu potíží a otázku, kdo mnohamilionové opravy zaplatí, by se mělo ukázat v dohledné době, opravy by mohly začít ještě letos.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video