Nová šance pro kino Sokol | E15.cz

Nová šance pro kino Sokol

Kladenská radnice přesune informační centrum. Zřejmě do léta nepoužívaného kina.

Nedůstojné prostory kladenského informačního centra na třídě T. G. Masaryka by měly být již brzy minulostí. Radní totiž vážně zvažují, že ho přemístí. „Do konce března bychom rádi pro centrum našli nové místo. Jednáme s majiteli domů na hlavní třídě. Ve hře je ale i několik dalších variant,“ uvedl radní Radek Větrovec.

Dohoda je na spadnutí

Stěhování infocentra je součástí projektu oživení pěší zóny. Ta má získat na atraktivitě pravidelnými společenskými akcemi. „Chceme z hlavní třídy zřídit prestižní korzo,“ řekl Větrovec. Minulý rok nabízel městu prostory pro nové informační centrum Pavel Orna, maji- tel řady nemovitostí na hlavní třídě. Tehdy se ale obě stra- ny nedohodly na částce za pronájem. Nyní se ale situace změnila. „Dohoda je na spadnutí, záleží na městu, co nabídne, s čím přijde,“ míní podnikatel Orna. Podle informací, které má k dispozici týdeník Sedmička, by mohlo infocentrum najít nové sídlo v historickém domě U České koruny. Ale jen na nějaký čas. Pokud se vedení města dokáže dohodnout s majiteli bývalého kina Sokol, infocentrum najde konečnou stanici v této budově. „Měli jsme svou představu, jak objekt využít, pak se ale ozval magistrát a my dali přednost jednání s jeho zástupci před projektem jedné zahraniční společnosti. Od radnice budeme požadovat co nejlepší podmínky,“ řekl hospodář Sokola Jiří Fischer. Město podle něj ještě ne- sdělilo, na jak dlouho si budovu pronajme, kolik korun vloží do rekonstrukce celé budovy, ani jakou částku Sokolu zaplatí za pronájem. Sokolové plá- nují, že v rekonstruovaném kině bude také centrum zábavy a sportu. Hlavně pro matky s dětmi.
Na většinu z otázek by měl odpovědět primátor Kladna Dan Jiránek na valné hroma- dě Sokola, která se koná 21. března.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.