Nováček soutěže hraje o pohár | e15.cz

Nováček soutěže hraje o pohár

Jiří Podhájecký Karviná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hokejbalisté Karviné překvapili svými výkony i sami sebe. Vybojovali play-off a budou hrát finále domácího poháru.

Nejúspěšnější sezonu v historii klubu zažívají hokejbalisté Inteva Karviná. Jako nováček hokejbalové extraligy se probojovali do play-off, kde po statečném výkonu podlehli Kladnu 2:3 na zápasy. V červnu pak změří síly proti Plzni, Hradci Králové a znovu Kladnu ve finále českého poháru. „V extralize bylo hlavním cílem zachránit se. Že se dostaneme do play-off, na to jsme se báli jen pomyslet. Finále poháru je pak něco navíc,“ řekl hrající trenér Martin Kurz. Nechybělo mnoho a Karvinští mohli přejít i do semifinále domácí ligy. Proti Kladnu vedli 2:1 na zápasy a rozhodnout mohli na domácím hřišti. „Zpětně lituji, že jsme se na ten zápas lépe nepřipravili. Prohráli jsme a Kladenští si v pátém zápase utkání doma nenechali vzít,“ posteskl si Kurz.

Karviná se možná sloučí s Třincem

Karviná pro úspěch ve čtvrtfinále dělala vše možné. Z Třince na výpomoc přišel i brankář Lukáš Heczko, který patřil k nejlepším hráčům celé série. „Byl jsem domluvený, že Karviné pomůžu ve čtyřech zápasech. Pátý zápas jsem už nechytal, protože začalo play-off 1. ligy, kde s Třincem máme docela velké ambice,“ vysvětlil Heczko. V poslední době se hodně mluví o tom, že by mohlo dojít ke sloučení třineckého HBC s karvinským Intevem. „Bylo by dobré vytvořit jeden společný tým. Určitě by na tom vydělaly oba kluby. Jednání ale žádná neprobíhají, spíše je to takové sondování, jestli by to bylo možné,“ uvedl Kurz. Na sloučení obou klubů se údajně dobře nedívají v prvoligovém Třinci. Na závěr sezony kádr tradičně doplňují hokejisté Martynek nebo Bordowski.
„Máme kvalitní tým a pochybuji, že by kluci od nás chtěli trénovat v Karviné nebo Karviňáci u nás v Třinci. I kdyby ke sloučení nakonec došlo, nedělalo by to dobrotu,“ řekl Heczko. Karvinští v současnosti myslí už na finále českého poháru, kam se během tří let dostali už podruhé. Turnaj Final Four se hraje 19. června. „Nechceme být jen do počtu,“ prohlásil Kurz.

Autor: Jiří Podhájecký Karviná

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video