Nový francouzský vyhledávač Qwant chce konkurovat Googlu | E15.cz

Nový francouzský vyhledávač Qwant chce konkurovat Googlu

Nový francouzský vyhledávač Qwant chce konkurovat Googlu
Qwant
• 

ČTK

Na internetu zahájil provoz nový vyhledávač Qwant, jehož francouzští zakladatelé chtějí poskytnout alternativu ke gigantickému Googlu. Nabízí mimo jiné současné zobrazení několika domén v odpovědi na jeden dotaz, a to včetně sociálních sítí a nákupních serverů.

„Bylo by bláznovství chtít nahradit Google. Dělat Google proti Googlu není možné, je tedy třeba udělat něco jiného. Nabízíme jinou službu a větší zážitky, a to nejen vyhledávání, citovala AFP generálního ředitele Qwantu Erika Léandriho.

Po čtyřech měsících zkoušení takzvané betaverze na webu zahájil qwant.com provoz oficiální verze ve čtvrtek večer v 15 zemích a 25 jazycích.

Podle zakladatelů stránku vyhledávače navštívilo během zkušebního provozu kolem 3,5 milionu uživatelů a zaregistrováno bylo 250 milionů dotazů. „Po první návštěvě se ke Qwantu vrátilo 70 procent uživatelů. Průměrný čas návštěvy byl šest minut, což ukazuje, že návštěvníci na vyhledávači zůstávají a že ho nevyužívají jen k připojení na internet, jak to bývá u Googlu,“ uvedl Léandri.

Cílem Qwantu je, aby uživatel viděl vše najednou, říká zakládající prezident Qwatu Jean-Manuel Rozan. „Internet se stal příliš rozsáhlý pro nalezení odpovědi na zadaný dotaz. A je to tím těžší, když je třeba jít na jednu stránku, kliknout, přejít na jinou stránku a tak dále. Chtěli jsme to všechno dát dohromady a zareagovat na potřebu mít všechno před očima najednou,“ dodal.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!