Nový francouzský vyhledávač Qwant chce konkurovat Googlu | E15.cz

Nový francouzský vyhledávač Qwant chce konkurovat Googlu

Qwant
Qwant
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na internetu zahájil provoz nový vyhledávač Qwant, jehož francouzští zakladatelé chtějí poskytnout alternativu ke gigantickému Googlu. Nabízí mimo jiné současné zobrazení několika domén v odpovědi na jeden dotaz, a to včetně sociálních sítí a nákupních serverů.

„Bylo by bláznovství chtít nahradit Google. Dělat Google proti Googlu není možné, je tedy třeba udělat něco jiného. Nabízíme jinou službu a větší zážitky, a to nejen vyhledávání, citovala AFP generálního ředitele Qwantu Erika Léandriho.

Po čtyřech měsících zkoušení takzvané betaverze na webu zahájil qwant.com provoz oficiální verze ve čtvrtek večer v 15 zemích a 25 jazycích.

Podle zakladatelů stránku vyhledávače navštívilo během zkušebního provozu kolem 3,5 milionu uživatelů a zaregistrováno bylo 250 milionů dotazů. „Po první návštěvě se ke Qwantu vrátilo 70 procent uživatelů. Průměrný čas návštěvy byl šest minut, což ukazuje, že návštěvníci na vyhledávači zůstávají a že ho nevyužívají jen k připojení na internet, jak to bývá u Googlu,“ uvedl Léandri.

Cílem Qwantu je, aby uživatel viděl vše najednou, říká zakládající prezident Qwatu Jean-Manuel Rozan. „Internet se stal příliš rozsáhlý pro nalezení odpovědi na zadaný dotaz. A je to tím těžší, když je třeba jít na jednu stránku, kliknout, přejít na jinou stránku a tak dále. Chtěli jsme to všechno dát dohromady a zareagovat na potřebu mít všechno před očima najednou,“ dodal.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.