Nový Golf očekává skvělé prodeje, ceny vozů budou „průzračnější“
I to zaznělo na české premiéře bestselleru, který míří neochvějně na první místo historického žebříčku nejžádanějších automobilů.
Od roku 1974 se prodalo 29 milionů Golfů. V roce 2008 si tento vůz pořídilo 476 492 motoristů, v roce 2009 pak 572 259 a v roce 2010 číslo mírně pokleslo na 520 445.
„V roce 2018 Volkswagen bude prodávat ve světě jeden milion Golfů ročně. Tím jsme si jisti. Tedy se všemi deriváty. Vůz s pohonem čtyř kol se objeví ještě letos, kombi příští rok. Později pak ještě budou modely GTI, s CNG a další,“ řekl Petr Janeba, šéf divize Volkswagen osobní vozy společnosti Import Volkswagen Group.
V Česku začnou prodeje 10. listopadu. Již nyní byl ale zahájen předprodej. Zákazníci prý mohou očekávat v showroomech větší komfort, „průzračnější“ ceníky.
„Obrazně řečeno jsme vyčistili ceník, je nyní mnohem přehlednější, nechceme, aby se v něm náš zákazník ztrácel. A také se snažíme být maximálně transparentní. U nás nenajdete žádné akce, akční ceny, pobídky, dárky… jako to dělá konkurence…“ dodal Petr Janeba.